Chained and padlocked gate. This is an entrance to the site of the demolished Buick City automobile assembly plant. Photographed in 2006, in Flint, Michigan, USA.
East News
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Czerwca 2020

Jedno z popularnych biur podróży upada, właściciel zniknął. Duża część klientów w fatalnej sytuacji

Aktywni +, biuro turystyki aktywnej z Mazowsza kończy działalność. I to w przykrych okolicznościach - właściciel firmy zapadł się pod ziemię, a klienci stracili pieniądze.

Aktywni + upada. Właściciel zniknął

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zlożył wnioskek o ogłoszenie upadłości grupy Aktywni +. Właściciel biura zapadł się pod ziemię, nie ma z nim żadnego kontaktu - informuje branżowy serwis Tur-info.pl.

Grupa Aktywni + została wpisana do ewidencji w 2016 roku. Organizator dysponował gwarancją ubezpieczeniową wystawioną przez T.U. Europa. Ubezpieczenie wynosiło ponad 32 tys. zł i obowiązuje do 19 czerwca. Ale to nie wystarczy. Wirtualna Polska zwraca uwagę, że wpłaty na wycieczki, które już się nie odbędą wynoszą ponad 70 tys. zł.

UOKiK sprawdził stacje paliw, mamy wyniki kontroli. Już wiadomo, gdzie paliwo jest najlepszej jakościUOKiK sprawdził stacje paliw, mamy wyniki kontroli. Już wiadomo, gdzie paliwo jest najlepszej jakościCzytaj dalej

Aktywni +, finansowo minus

Grupa Aktywni + zajmowała się organizacją wycieczek jedno lub kilkudniowych po Polsce oraz krajach sąsiednich. Tur-info.pl podaje, że klienci, którzy wykupili wycieczki jednodniowe bez noclegu, mogą mieć największy problem z odzyskaniem swoich pieniędzy, ponieważ takie wyjazdy są wyjęte spod ochrony przewidzianej przez dyrektywę 2015/2302.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Czy doczekamy się przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Zatrważające znalezisko zmienia bieg sprawy

Wyjazdy z grupą Aktywni + wyróżniały się ceną, atmosferą i były nastawione na aktywne spędzanie czasu. WP zwraca uwagę, że animatorzy firmy mieli świetny kontakt z turystami, a grupa miała wielu stałych klientów.

Aktywni + wydali oświadczenie

Pracownicy grupy Aktywni + wydali oświadczenie za pośrednictwem strony firmy w mediach społecznościowych. Było to możliwe, bo - jak wskazują pracownicy - właściciel przeoczył ten sposób komunikacji z klientami. W oświadczeniu przepraszają klientów i zarzucają właścicielowi nieuczciwość. Fragmenty oświadczenia poniżej.

- Wszyscy już pewnie wiecie że działalność grupy Aktywni + została przez jej właściciela i założyciela zakończona. Odbyło się to w bardzo przykrych okolicznościach, a część z Państwa niestety odczuła to bardzo dotkliwie tracąc wpłacone pieniądze. My jako byli organizatorzy bardzo nad tym faktem ubolewamy - piszą pracownicy.

Uważaj na swoje zamki, włamywacze masowo ruszyli na łowy. Twój dom także może stać się ich celemUważaj na swoje zamki, włamywacze masowo ruszyli na łowy. Twój dom także może stać się ich celemCzytaj dalej

- Obiecujemy zrobić wszystko aby udało się choć w części zrekompensować Państwa straty. Złożymy wszelkie niezbędne wyjaśnienia przed organami ścigania aby proces dochodzenia do prawdy był jak najkrótszy. Pragniemy Wam wszystkim podziękować za udział w naszych wycieczkach - czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

- Różnica między właścicielem Aktywni + jest jednak taka że jego nie ma, a my jesteśmy. Odbieramy telefony. Odpisujemy na zapytania (oczywiście na nasze prywatne telefony, adresy email i messenger bo od komunikacji przez skrzynki aktywni+ zostaliśmy odcięci) - piszą pracownicy grupy Aktywni +.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Akcja policji w całym kraju poraża bilansem. 1/4 Polaków popełnia podstawowy błądAkcja policji w całym kraju poraża bilansem. 1/4 Polaków popełnia podstawowy błądCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News