blad-aktualizacja-pickpick.com
pickpick.com
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Lutego 2020

Ostatnia aktualizacja systemu ze sporym problemem. Lepiej zbadaj swój komputer

Aktualizacja systemu operacyjnego Windows 10 może powodować problemy z przywróceniem komputera do stanu początkowego. Microsoft wycofał aktualizację i zaleca użytkownikom odinstalowanie jej.

Aktualizacja niezwykle problematyczna

Problemy z aktualizacją systemów firma przeżywa od dawna. Niestety, tym razem padło na system Windows 10. Okazuje się, że wydana 11 lutego 2020 roku aktualizacja KB4524244 wprowadza niemałe zamieszanie. Po instalacji niemożliwe jest przywrócenie komputera do ustawień początkowych. Jak podaje next.gazeta.pl, użytkownicy, którzy próbowali to zrobić, zobaczyli na ekranach informację o błędzie.

Nowe uprawnienia dla posiadaczy prawa jazdy kat. B. Kierowcy będą mogli więcejNowe uprawnienia dla posiadaczy prawa jazdy kat. B. Kierowcy będą mogli więcejCzytaj dalej

Microsoft wystosował już oficjalny komunikat, w którym informuje o usunięciu aktualizacji z Windows Update. Modyfikacje zabezpieczeń, które wprowadzała aktualizacja, zostaną wprowadzone wraz z następnym pakietem łatek dla systemu Windows 10.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

Aktualizacja Windowsa już niedostępna

“Ta samodzielna aktualizacja zabezpieczeń została usunięta z powodu problemu dotyczącego pewnej liczby urządzeń. Nie będzie ponownie oferowana z poziomu Windows Update, Windows Server Update Services ani Microsoft Update Catalog. Usunięcie tej samodzielnej aktualizacji zabezpieczeń nie wpływa na pomyślną instalację ani na żadne zmiany dotyczące innych aktualizacji zabezpieczeń wydanych 11 lutego 2020 r.” - napisano w komunikacie na stronie wsparcia Microsoft.

Firma podkreśla, że awaria wywołana przez uaktualnienie KB4524244 dotyczyła tylko części komputerów. Użytkownicy, którzy nie instalowali pechowej aktualizacji nie muszą się przejmować. Uaktualnienie nie może już zostać pobrane z Windows Update.

Pechową aktualizację można odinstalować

Microsoft podał też wskazówki dla użytkowników, którzy już zainstalowali łatkę i doświadczają problemów z przywróceniem systemu do ustawień początkowych. Na początku należy kliknąć w przycisk start lub wyszukiwarkę i wpisać “Wyświetl historię aktualizacji”. Na tej stronie trzeba wybrać opcję “Odinstaluj aktualizację”. Następnie w oknie “Zainstalowane aktualizacje” należy zaznaczyć KB4524244 i kliknąć przycisk “Odinstaluj”. Na koniec komputer powinno się uruchomić ponownie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policję
  2. Wystarczą trzy daktyle dziennie. Ich wpływ na nasz organizm jest niesamowity
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News