/spyro-soft
https://spyro-soft.com/pl/o-nas/
Autor Komunikaty prasowe - 29 Lutego 2020

Akcje spółki Spyrosoft SA zadebiutowały na rynku NewConnect

Akcje spółki Spyrosoft, wrocławskiego dostawcy oprogramowania, zadebiutowały dziś na parkiecie NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 150.000 akcji z serii A2, 18.900 serii B oraz 10.866 serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.

- Debiut Spyrosoft na rynku NewConnect jest zwieńczeniem naszej ponad trzyletniej działalności. Dziś chcemy podziękować wszystkim naszym współpracownikom za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w rozwój firmy. Wspólnie osiągnęliśmy wielki sukces, dlatego decydując się na dołączenie do grona spółek publicznych istotnym było dla nas umożliwienie nabycia akcji Spyrosoft osobom, które na niego pracowały. W tym celu na początku 2019 roku, przeprowadziliśmy emisję akcji serii C kierowaną do pracowników i współpracowników spółki – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft. – To rzadkie na polskim rynku, dlatego tym bardziej jestem dumny z naszej decyzji – dodaje.

Do obrotu na rynku NewConnect wprowadzonych zostało 150.000 akcji z serii A2, 18.900 serii B oraz 10.866 serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W emisji akcji serii C wzięło udział ponad 150 osób.

Spyrosoft prowadzi działania zmierzające do wzmocnienia swojej pozycji w Polsce i za granicą. Dzięki wysokiej jakości świadczonych usług już teraz wrocławska firma, jest w stanie konkurować ze światowymi liderami w branży IT. Spółka wzorem lat poprzednich zamierza opierać swój dalszy rozwój na rynkach polskim i zagranicznym.

- Nasz strategiczny kierunek rozwoju koncentruje się wokół pozyskiwania nowych klientów z branż, w których się specjalizujemy. Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych – mówi Konrad Weiske. - W minionym roku utworzyliśmy spółki Spyrosoft Solutions w Chorwacji oraz w Detroit w USA. W zeszłym miesiącu powstało biuro w Monachium. Branże, na których skupiamy się najbardziej to finanse, automotive i przemysł 4.0. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence i Mixed Reality, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne.

W lutym Grupa Spyrosoft opublikowała swoje wyniki finansowe, które osiągnęły rekordowy poziom. Przechody netto Grupy w 2019 roku wzrosły o 124 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosły 71,5 mln zł. Zysk netto w analogicznym okresie wyniósł 5,4 mln zł i był prawie dwukrotnie wyższy od zaraportowanego w 2018 roku.

Spyrosoft działa na rynku od 2016 roku i obecnie pracuje dla niej ponad 470 osób.

Powyższy materiał jest informacją prasową.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News