Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 10.06.2020. Pikieta poparcia przed Komenda Stoleczna Policji, aktywistek zatrzymanych wz. z podejrzeniem rozwieszanie plakatow punktujacych ministra Szumowskiego.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 22 Grudnia 2020

Generałowi policji grozi 10 lat więzienia. Są już wyroki w związku ze słynną aferą

Afera podkarpacka przybiera na sile i na jaw wychodzą kolejne umoczone osoby w tej sprawie. W grze są nazwiska wysoko postawionych urzędników oraz funkcjonariuszy policji. Zarzuty właśnie usłyszał główny wicekomendant policji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym dokładnie jest afera podkarpacka
  • Kto usłyszał zarzuty w sprawie
  • Jakie nowe fakty wyszły na jaw

Afera podkarpacka i sukces dziennikarstwa śledczego

Afera podkarpacka to efekt dziennikarskiego zapału i śledztwa dziennika "Rzeczpospolita" w tej sprawie. Co więcej, dziennikarze innych mediów także drążą ten temat, bowiem na jaw wychodzą kolejne wątki oraz zaangażowanie urzędników wysokiej rangi.

Przypomnijmy, że afera podkarpacka to układ elity policji z mafią polegający na darmowym seksie i ochronie seksbiznesu. W zeznaniach z maja 2019 r. byłego oficera CBA, Wojciecha J. przewinęło się nawet nazwisko ówczesnego marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego. Wojciech J. twierdził, że jest w posiadaniu taśm wideo obrazujących korzystanie przez polityka z usług tamtejszych prostytutek.

Onet informował, że według zeznań Daniela Kosteckiego, pięściarza skazanego w tej sprawie, z usług agencji towarzyskich należących do ukraińskich przestępców korzystali wpływowi politycy, biznesmeni oraz urzędnicy. Sportowiec przekonywał także, że były oficer CBA, Daniel Ś. w koalicji z gangsterami zbierał materiały filmowe potwierdzające korzystanie z usług tamtejszych prostytutek przez elity.

- W swoich zeznaniach Kostecki nigdy nie wskazał, aby znani politycy i urzędnicy państwowi korzystali z usług podkarpackich agencji towarzyskich - poinformowała Prokuratura Krajowa i tym samym zaprzeczyła informacjom zebranych przez dziennikarzy Onetu.

Skorzystasz z pomocy od ZUS, a za parę lat pożałujesz? Niewiele osób zna fatalne konsekwencjeSkorzystasz z pomocy od ZUS, a za parę lat pożałujesz? Niewiele osób zna fatalne konsekwencjeCzytaj dalej

Afera podkarpacka nie znalazła jeszcze swojego finału. Obecnie zarzuty w związku ze sprawą usłyszał Mirosław S., był wicekomendant główny policji.Mirosław S. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej, a także zarzut ujawnienia tajnej informacji osobie nieuprawnionej - podaje RMF FM.

Afera podkarpacka i masa oskarżonych

Okazuje się, że owe informacje miał on przekazywać Janowi B., byłemu politykowi związanemu z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jan B. był szefem podkarpackich struktur PSL, a oficer policji miał dać wykorzystać się w walce o polityczne wpływy. Polityk chciał zemścić się na swoich oponentach.

"Mirosław S. nie mając uzasadnienia prawnego podjął czynności służbowe wobec byłego wicemarszałka województwa podkarpackiego, przekraczając tym samym swoje uprawnienia i działając na korzyść byłego posła Jana B. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wykazał ponadto, że były policjant ujawnił Janowi B. informacje stanowiące tajemnicę służbową. W tym zakresie uzupełniono także zarzuty Janowi B., który podżegał byłego wiceszefa Policji do popełnienia przestępstw w celu odwetu na politycznym oponencie" - cytuje CBA RMF FM.

Bez szwanku z tej sprawy nie wyszedł także sam Jan B., który usłyszał nowe zarzuty w związku z aferą podkarpacką. Prokuratura zarzuca mu przyjmowanie korzyści majątkowych.

W sprawie afery podkarpackiej kolejni urzędnicy wysokiego szczebla kończą z zarzutami i zasiadają na ławie oskarżonych. Lista nazwisk jest bardzo długa, a niej m.in.: znajduje się były wiceminister infrastruktury, byli szefowie prokuratur rzeszowskich czy byłego szefa NIK.

Wydawać by się mogło, że afera podkarpacka skończy się w 2018 r., jednakże po wydaniu haniebnie niskich wyroków, na jaw zaczęły wychodzić nowe fakty. Afera podkarpacka to temat jednego z filmów Patryka Vegi pt. "Pętla".

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Na sylwestra nie tylko zakaz przemieszczania. Fajerwerków też zakazują
  2. Nagła decyzja Biedronki. Godziny pracy sklepów do pilnej zmiany
  3. Zapytaliśmy Ministerstwa, co z "czternastką". Nie wszyscy emeryci się ucieszą
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News