Adam Małysz będzie mógł sprawdzić się przy produkcji gier w Road Studio
Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Autor Wiktoria Pękalak - 18 Lutego 2021

Adam Małysz wchodzi do branży gamingowej. Rozpoczyna współpracę z Road Studio

Adam Małysz nie przestaje zaskakiwać. Były mistrz świata w skokach narciarskich po swojej przygodzie motoryzacyjnej będzie mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w branży gamingowej. Jaką rolę będzie pełnił polski skoczek wszech czasów w wytwórni Road Studio?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym będzie polegała praca Adama Małysza w wytwórni gier
  • Kiedy Adam Małysz rozpocznie współprace z Road Studio
  • Jakie gry produkuje Road Studio

Adam Małysz spróbuje swoich sił w branży gamingowej

Były mistrz świata w skokach narciarskich - Adam Małysz już niedługo stanie się konsultantem spółki Road Studio, która zajmuje się produkcją gier o tematyce drogi i podróży. Firma chce wykorzystać wiedzę i doświadczenie, którą Małysz zdobył jako kierowca rajdowy.

Road Studio podpisało już z Adamem Małyszem list intencyjny, zgodnie z którym po zawarciu umowy były skoczek będzie doradzał spółce jako konsultant podczas produkcji gier i symulatorów poświęconych tematyce off-roadowej, przekazał portal Bankier.

– Bardzo się cieszymy, że możemy rozmawiać na temat współpracy z postacią tak niezwykle zasłużoną dla polskiego sportu. Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Wiedza oraz doświadczenie Adama Małysza z zakresu rajdów będą dla nas bardzo ważnym wsparciem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy – skomentował cytowany przez portal Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Adam Małysz ma doradzać spółce przy produkcji gier z serii „Road Simulator”, które umożliwiają zwiedzanie wielu ciekawych miejsc i podziwianie ich krajobrazów za kierownicą samochodu rajdowego. Szczegóły dotyczące produktów mają być przedstawiane na bieżąco.

– Nawiązanie współpracy z Adamem Małyszem zbiegło się w czasie z sukcesem oferty publicznej Road Studio. Cieszymy się, że możemy dać naszym nowym akcjonariuszom pozytywne informacje o postępach w działalności zaraz po wejściu w inwestycję – przekazał prezes Road Studio.

Road Studio - nowa wytwórnia gier z Polski

Road Studio jest nową spółką założoną przez giełdowe Movie Games oraz Macieja Nowaka. Wytwórnia produkuje gry o tematyce motoryzacyjnej, której istotnym elementem jest motyw podróży i zwiedzania świata.

Gracze będą mogli wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów i zwiedzać wiele ciekawych, na co dzień niedostępnych miejsc.

Road Studio ma przejąć do realizacji projekty gier „Alaskan Truck Simulator” oraz „American Motorcycle Simulator” od Movie Games. Jak podaje portal, Road Studio ma w planach zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 2021 roku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News