ABW
Wikipedia/Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)
Autor Paulina Musianek - 13 Listopada 2019

ABW zatrzymała uzbrojonych po zęby mężczyzn. Planowali zamachy bombowe w Polsce

ABW zatrzymała dwie osoby podejrzane o przygotowywanie ataków z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Mieli oni wzorować się na zamachach terrorystycznych dokonanych przez Andersa Breivika w Norwegii oraz Brentona Tarranta w Nowej Zelandii.

ABW zatrzymało w Warszawie i Szczecinie dwie osoby podejrzewane o przygotowywanie ataków z użyciem materiałów wybuchowych - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Akcja, która miała miejsce 10 listopada, była „efektem zgromadzonych wcześniej informacji na temat ekstremistycznej grupy, której celem było zastraszanie osób wyznania islamskiego, zamieszkałych na terenie RP”.

– Ustalono, że poza szykanami i prześladowaniami, grupa planowała również bardziej radykalne działania z wykorzystaniem broni palnej i materiałów wybuchowych – przekazał Żaryn. Dodał również, że grupa miała wzorować się na zamachach terrorystycznych dokonanych w Norwegii w 2011 r. przez Andersa Breivika i Philipa Manhausa w bieżącym roku oraz przez Brentona Tarranta w Nowej Zelandii, również w tym roku.

Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złMasa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złCzytaj dalej

ABW znalazła arsenał broni w domu we Włochach

Jak informuje rzecznik, przeprowadzono przeszukania w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim i podkarpackim.

- W trakcie jednego z nich, w domu jednorodzinnym na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy, funkcjonariusze ABW zabezpieczyli substancje i środki chemiczne niezbędne do produkcji dużej ilości materiałów wybuchowych, a także broń palną, elementy konstrukcyjne służące do przerabiania broni oraz amunicję. Ujawniony materiał wybuchowy – po przeprowadzeniu niezbędnych eksperymentów procesowych – został zneutralizowany na terenie poligonu Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce koło Warszawy – poinformował Żaryn.

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty przygotowania do przestępstwa sprowadzenia zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mających postać eksplozji materiałów wybuchowych; publicznego nawoływania do zabójstwa wobec grup etnicznych i wyznaniowych; posiadania bez pozwolenia prekursorów materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji oraz przewóz narkotyków wewnątrz UE.

Mniej do ręki pracownika, więcej do ZUS. Ogromne zmiany w składkachMniej do ręki pracownika, więcej do ZUS. Ogromne zmiany w składkachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 61-letni mężczyzna związał się z lalką i porzucił rodzinę. „Zakochałem się”
  2. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News