Abonament RTV to obowiązkowa opłata, gdy ktoś używa telewizji bądź radia
By Aragorn25x - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16341635
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Grudnia 2019

Skarbówka zapuka do drzwi i upomni się o pieniądze. Nie będzie nawet wcześniej wysyłać zawiadomień

Abonament RTV większy przez to, że masz firmę? Na to wygląda. Skarbówka wysyła wezwania do zapłaty z naliczanymi odsetkami do osób, które prowadzą działalność gospodarczą - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Abonament RTV Cię nie ominie

Abonament RTV to opłata obowiązkowa dla każdego, kto posiada i używa telewizora i radia. Sprzęt należy zarejestrować, inaczej można zapłacić znacznie większe stawki abonamentu. A co się dzieje w sytuacji, gdy ktoś nie posiada zarejestrowanego odbiornika? Do redakcji Wyborczej napisał czytelnik, który opowiedział o sytuacji, jaka mu się przytrafiła.

Skarbówka zawiadomiła mężczyznę o pobraniu od niego 2 tys. zł abonamentu RTV pomimo, że nigdy nie otrzymał on żadnego powiadomienia o nadaniu mu numeru użytkownika ani żadnego wezwania do zapłaty. “W ostatnim czasie otrzymałem zawiadomienie z urzędu skarbowego o zajęciu na kwotę 1921,24 zł tytułem „nieuiszczonej opłaty abonamentowej za używ. odbiornika” za okres ostatnich 5 lat wraz z odsetkami” - napisał.

Nie było w tym nic dziwnego, mężczyzna wybudował dom i nie zarejestrował odbiornika, skarbówka założyła, że musi go posiadać. “To, że nie otrzymałem nigdy żadnego powiadomienia o nadaniu mi numeru użytkownika ani żadnego wezwania do zapłaty, też mnie specjalnie nie dziwi. Od razu egzekucja przez US” - twierdzi.

Emerytura zwolniona z podatku. Największe marzenie emerytów bliżej do spełnieniaEmerytura zwolniona z podatku. Największe marzenie emerytów bliżej do spełnieniaCzytaj dalej

Masz firmę? To zapłacisz

Jednak sprawa wydała się mężczyźnie o tyle dziwna, że rozmawiał ze znajomymi o tej sytuacji i okazało się trzech z nich dostało w ostatnim czasie (ostatnie sześć miesięcy) podobne pisma informujące o egzekucji należności. Natomiast sześć osób, które również nie płacą za abonament i nigdy nie wyrejestrowały odbiornika, takich pism nie otrzymała. Na czym polega różnica? “Problem w tym, że cała nasza trójka prowadzi działalność gospodarczą (jest wpisana do CEiDG), a pozostała szóstka - nie”. Mężczyzna uważa, że ma to wpływ na to, że zostają teraz obarczeni opłatami.

Czy prywatni przedsiębiorcy stali się wrogami obecnego rządu i zostali skreśleni z listy potencjalnego elektoratu? Jedno jest pewne: takie działania na pewno nie wpłyną pozytywnie na wizerunek aktualnej władzy, a co za tym idzie - nie przyciągną nowych wyborców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  2. Michał Szpak wziął udział w akcji charytatywnej. Za 20 tysięcy złotych możesz zjeść kolację ze swoim idolem
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News