Mandaty na A2
Marek Bazak/East News
Autor Maria Glinka - 5 Czerwca 2020

Ważne zmiany na A2. Posypią się mandaty nawet na 500 zł i 6 punktów karnych

Mandat za nieprawidłową jazdę po A2 będzie można zdobyć dużo łatwiej. Wszystko przez nowy system rejestrujący, który ma ukrócić proceder wyprzedzania się samochodów ciężarowych.

A2 na nowych zasadach

Zarządcy autostrady A2 podjęli zdecydowane kroki w celu przeciwdziałania niebezpiecznym manewrom. Obecne stawki mandatów niewystarczająco zniechęcają kierowców do rozsądnej jazdy, dlatego też postanowiono zainstalować system rejestrujący wykroczenie, które stało się bolączką Wielkopolski.

Coraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCoraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCzytaj dalej

Wzajemne wyprzedzanie się samochodów ciężarowych na autostradzie A2 w okolicach Konina jest zabronione od kilku lat. Teraz na tym odcinku A2 zostanie dodatkowo zamontowane stacjonarne urządzenie rejestrujące wyprzedzające się pojazdy ciężarowe. Obecne trwają testy nad wdrożeniem nowej technologii. Nad sprawą czuwa Główny Inspektorat Transportu Drogowego – podaje next.gazeta.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Ile wynosi mandat za wyprzedzanie na A2?

Na ten moment za wyprzedzanie na autostradzie A2 w miejscach, gdzie jest to zabronione na kierowców tirów czeka mandat w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych.

300 plus także w tym roku. Już jest data składania wniosków300 plus także w tym roku. Już jest data składania wnioskówCzytaj dalej

Inne obowiązkowe opłaty są związane z poruszaniem się po A2. Od marca 2020 r. obowiązują wyższe stawki za przejazd na każdym z trzech odcinków na trasie Nowy Tomyśl-Konin. Kierowcy samochodów osobowych podróżujący A2 muszą zapłacić 66 zł, a samochodów ciężarowych – 77 zł. Jest to wzrost o kilka złotych w porównaniu z poprzednimi taryfami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News