5G już od 11 maja dla klientów Plusa w siedmiu polskich miastach
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 07.06.2018 n/z Antenty GSM na dachu budynku.
Autor Radosław Święcki - 10 Maja 2020

5G rusza w Polsce. Popularny operator uruchomi ją 11 maja już w 7 miastach

Plus uruchamia pierwszą w Polsce komercyjną sieć 5G. Od 11 maja będą mogli z niej skorzystać klienci ofert abonamentowych sieci i Cyfrowego Polsatu z Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia, którzy znajdą się w zasięgu 100 stacji 5G i posiadają sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

5G od 11 maja

- Zgodnie z zapowiedziami po kilku miesiącach intensywnych prac operator sieci Plus z Grupy Cyfrowy Polsat zakończył pierwszą fazę wdrażania technologii 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD – informuje Plus w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie sieci.

Nadajniki 5G, które zostały dostarczone przez firmę Ericsson zostały zainstalowane na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach. Są to: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, a także Wrocław.

Plus podkreśla, że po pomyślnych testach, jakie przeszła infrastruktura sieci, 11 maja uruchomiona zostanie w Polsce pierwsza komercyjna sieć 5 G, która swoim zasięgiem obejmie blisko 900 tysięcy osób.

Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Sieć informuje, że to pierwszy etap budowy ogólnopolskiej sieci 5G w całej Polsce. W kolejnym etapie zasięgiem sieci zostaną objęci mieszkańcy całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości, gdzie powstać ma ponad 600 dodatkowych stacji 5G.

- Dzięki temu z sieci 5G w Plusie będą mogły korzystać ponad 3 mln osób. Do końca roku powstanie duża część z zaplanowanych dodatkowych 600 stacji dla Warszawy i aglomeracji, a całość powinna zostać zakończona w pierwszych miesiącach przyszłego roku – informuje Plus.

Kto skorzysta?

Tymczasem od 11 maja z sieci 5 G będą mogli korzystać klienci ofert abonamentowych sieci z wymienionych powyżej siedmiu miast, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji 5G i posiadają sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

Oferta taryf 5G ma zostać przedstawiona w najbliższym czasie. Sieć informuje, że w pierwszych miesiącach transmisja danych w 5G będzie dostępna dla Klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu promocyjnie w ramach pakietów internetowych w aktualnie dostępnych abonamentach.

Wielkie zamieszanie spowodowane promocją w Lidlu. Klienci nie wiedzą co ile kosztujeWielkie zamieszanie spowodowane promocją w Lidlu. Klienci nie wiedzą co ile kosztujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Smutne słowa Anny Dereszowskiej. Wraz z córka cierpi na tę samą nieuleczalną chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rzecznik rządu o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Podał termin, wielu się ucieszy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News