Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 09.04.2020. Epidemia koronawirusa. Internetowa konferencja prezydenta Andrzeja Dudy. N/z: Andrzej Duda
Jakub Kaminski/East News
Autor Radosław Święcki - 19 Maja 2020

Wiedokonferencja Andrzeja Dudy z przedsiębiorcami. Prezydent mówił także o dalszym losie 500 plus

We wtorek odbyła się wideokonferencja prezydenta Andrzeja Dudy z przedsiębiorcami. Spotkanie poświęcone było wsparciu biznesu w związku z pandemią koronawirusa. W trakcie spotkania padły deklaracje ze strony głowy państwa dotyczące przyszłości m.in. programu 500 plus.

Prezydent o przyszłości 500 plus

Podczas wideokonferencji z przedsiębiorcami prezydent Andrzej Duda podkreślił, że tuż po wybuchu epidemii stało się jasne, że koronawirus będzie miał również wpływ na kondycję gospodarki, w związku z czym rządzący – przy jego współudziale – przygotowali tzw. tarczę antykryzysową, zawierającą pakiet pomocowy dla polskich firm.

- Biznes potrzebował odpowiedzialnego wsparcia ze strony państwa, ale państwo również potrzebowało odpowiedzialnego wsparcia przez biznes – powiedział – cytowany przez Polską Agencję Prasową – prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że dotychczas przedsiębiorcy otrzymali z Polskiego Funduszu Rozwoju 30 mld zł. Otrzymało je 145 tys. organizacji, zatrudniających 1,5 mln pracowników. Prezydent zaznaczył, że pieniądze „rozprowadzane są cały czas”. Podkreślił również, że dzięki pomocy państwa dla polskich pracodawców udało się ochronić w Polsce 2,5 mln miejsc pracy. Duda wyraził nadzieję, że te miejsca pracy nie znikną.

10 zachowań Polaków, które za granicą są dziwactwami. Nawet nie wiesz, że codziennie sam to robisz10 zachowań Polaków, które za granicą są dziwactwami. Nawet nie wiesz, że codziennie sam to robiszCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę

W trakcie spotkania prezydent nawiązał również do polityki socjalnej obecnej ekipy. Duda podkreślił, że mimo wydatków państwa na pomoc polskiej gospodarce, zachowana została „pewność funkcjonowania budżetu”.

- Wielu ludzi zadawało sobie pytanie, czy będzie obok tego wypłacany program 500 plus, czy będą wypłacane świadczenia dla seniorów, emerytury, renty. Były, są i będą wypłacane, dlatego, że to także uważamy dziś za fundament funkcjonowania naszego państwa – powiedział prezydent.

-Państwo musi się opierać na pewności społecznej, na pewności jego funkcjonowania, bo bez tego popadlibyśmy w kryzys poprzez spadek nastrojów społecznych - dodał.

Przypomnijmy, że to kolejne w ostatnim czasie zapewnienie ze strony prezydenta odnośnie pozostawienia programu 500 plus. Pod koniec kwietnia Andrzej Duda podpisał dokument „Obronimy Polskę Plus”, w którym znalazła się deklaracja dotycząca przyszłości sztandarowego programu rządu PiS.

- Nie podpiszę żadnej ustawy, która likwidowałaby program 500 plus lub wydłużała Polakom wiek emerytalny – powiedział prezydent podczas podpisania deklaracji.

Najdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaNajdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  2. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyWielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News