500 plus
Flickr/Kancelaria Premiera
Autor Paulina Musianek - 28 Września 2019

W poniedziałek mija ważny termin dotyczący 500 plus. Musisz się spieszyć

500 plus. W poniedziałek jest ostatni dzwonek, aby złożyć ważny wniosek dotyczący świadectwa 500 plus i nie stracić wyrównania.

500 plus od 1 lipca przysługuje na każde, nawet pierwsze dziecko. Miesięczne świadczenie wypłacane jest bez względu na wysokość dochodów, wystarczy tylko złożyć wniosek. Jak dotąd złożono 4,2 mln wniosków o świadczenie w nowej formule. Dodatkowe pieniądze otrzymuje już ok. 6 mln dzieci. - Kto jeszcze nie złożył wniosku o 500+, a chce otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca, musi zrobić to najpóźniej w poniedziałek – przypomina minister Bożena Borys-Szopa.

500 plus. Wniosek należy złożyć do końca września

Wnioski o nowe 500 plus można składać od 1 lipca. Ci, którzy nie spieszyli się do urzędu nie będą stratni - otrzymają wyrównanie za lipiec i sierpień. Muszą tylko do końca września, czyli w ciągu 3 dni złożyć niezbędny wniosek.

-To już naprawdę ostatni dzwonek na to, by otrzymać świadczenie z tytułu 500 plus na nowych zasadach, z wyrównaniem od lipca. Żeby otrzymać pieniądze z wyrównaniem, należy złożyć wniosek do końca września. Naprawdę warto skorzystać z tej możliwości, to solidny zastrzyk gotówki dla domowego budżetu - przypomina szefowa resortu rodziny. - Gorąco zachęcam tych, którzy tego jeszcze nie zrobili, do złożenia wniosku do końca września. Inaczej pieniądze za minione 3 miesiące przepadną. Złożenie wniosku w październiku, listopadzie czy później oznacza, że świadczenie zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania wstecz. Naprawdę warto się pospieszyć, złożenie wniosku przez internet jest naprawdę proste i szybkie.

Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćSpiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćCzytaj dalej

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak przebiegał proces wdrożenia zmian w programie Rodzina 500 plus+. Z naszych najnowszych danych wynika, że już ok. 6 milionów dzieci otrzymuje świadczenie. To zdecydowana większość uprawnionych" - wskazuje Borys-Szopa.

Jak wynika z szacunków resortu, po rozszerzeniu formuły programu "Rodzina 500+", ze wsparcia może skorzystać ok. 6,8 mln dzieci.

Wniosek o 500 plus

Wnioski w formie elektronicznej można składać za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia, ePUAP oraz bankowości elektronicznej, zaś w formie tradycyjnej w punktach wyznaczonych przez gminy.

Masz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduMasz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Żona polskiego milionera korzysta z 500+? Szczere wyznanie gwiazdy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News