500 plus - rekordziści dostają nawet 2,5 tys. złotych
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 30 Czerwca 2019

500 plus dla nich to 2500 plus. Ponad 5 tys. rekordowych rodzin

500 plus to flagowy program rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego. Już od 1 lipca składać można wnioski na udział w programie w jego nowej wersji. Ile dostają rekordziści?

500 plus to program, dzięki któremu niewątpliwie Prawo i Sprawiedliwość zapewniło sobie mocne wsparcie polskich rodzin w wyborach parlamentarnych z 2015 roku. Działający od pierwszej połowy 2016 roku program świadczeń socjalnych na drugie i każde kolejne dziecko poniżej 18. roku życia w tym roku zostanie rozszerzony. Od 1 lipca starać się można o 500 zotych także na pierwsze dziecko.

Niektórzy mogą jednak liczyć nie na 500 plus, a na 2500 plus i więcej. W 2016 roku w kwietniu, po wprowadzeniu progrmau okazało się, że jedna z rodzin z miejscowości Przeciszów koło Oświęcimia, może liczyć na 6000 plus. Oczywiście dzisiaj część spośród 12 z 15 dzieci, które dostawały środki w ramach programu, jest już dorosła. Jednak rekordzistów nie brakuje. Jak podaje Money.pl, w Polsce blisko 5 tys. rodzin wciąż może liczyć na 2500 złotych miesięcznie z programu, a będzie niebawem jeszcze więcej.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

500 plus to dla nich po kilka tysięcy złotych miesięcznie

Nowe rozdanie pieniędzy już z początkiem października. Wówczas rodziny otrzymają wyrównanie za okres od lipca. Oznacza to, że niektórzy mogą liczyć nawet na 12 tys. złotych nieopodatkowanego dochodu. Wszystko przez nagromadzenie się świadczeń wśród rodzin, które mają po sześcioro dzieci poniżej 18. roku życia. Familii w Polsce, które mogą liczyć na 3 tys. złotych z programu co miesiąc, jest dokładnie 4765.

Programem objętych ma zostać około 7 mln dzieci. Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, od kwietnia 2016 roku, kiedy program zaczął działać, w jego ramach wydano 70,3 mld złotych. Resort odpowiedzialny za program nie chce jednak powiedzieć, jaką dokładnie kwotę otrzymuje rekordowa rodzina. Bardzo możliwe, że będziemy mieli znów do czynienia z beneficjentami, którzy zgarniać będą po 6 tys. złotych miesięcznie.

Morawiecki na pikniku: pieniądze na 500 plus nie wzięły się z niebaMorawiecki na pikniku: pieniądze na 500 plus nie wzięły się z niebaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Clinton wychwala Polaków i mówi o ich przywódczych umiejętnościach
  3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News