500 plus po wyborach
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 29 Czerwca 2020

Co z 500 plus po wyborach? Pomysły na przyszłość świadczenia Dudy i Trzaskowskiego

500 plus to ważny punkt tegorocznej kampanii wyborczej. Jakie plany co do popularnego świadczenia mają kandydaci, którzy zmierzą się w drugiej turze – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski?

500 plus po raz kolejny kartą przetargową w wyborach prezydenckich?

Polityka społeczna, w tym 500 plus, to kluczowe zagadnienia tegorocznej kampanii wyborczej. Eksperci wskazują, że to właśnie rozwiązania dotyczące życia codziennego obywateli często przekonują ich do oddania głosu na konkretnego kandydata. A walka o głosy wkroczyła właśnie na kolejny etap. Na ostatniej prostej wyścigu o fotel prezydencki zmierzy się Andrzej Duda (43,7 proc.) z Rafałem Trzaskowskim (30,3 proc. – dane PKW z 99,78 proc. obwodów).

Jeśli się nie zarejestrujesz, czeka cię kara 1,5 tys. zł. Nowe przepisy wchodzą w życie wkrótceJeśli się nie zarejestrujesz, czeka cię kara 1,5 tys. zł. Nowe przepisy wchodzą w życie wkrótceCzytaj dalej

Z 500 plus, zainaugurowanego w 2016 r. i zmodyfikowanego w 2019 r., korzystają rodzice ok. 3,5 mln dzieci. Jak Andrzej Duda widzi przyszłość świadczenia, które zmieniło sytuację finansową milionów Polaków? Jakie pomysły ma Rafał Trzaskowski?

500 plus według Andrzeja Dudy

Prezydent ubiegający się kolejną kadencję zadeklarował kontynuację obecnej polityki społecznej i podtrzymanie programu 500 plus w obecnym kształcie. Nic dziwnego, skoro to właśnie obietnica 500 plus była jednym z kluczowych powodów, dla których pięć lat temu wyborcy oddali głos Andrzeja Dudę.

Jeszcze się nie podnieśli po ostatniej, a już mają kolejną. Katastrofa ekologiczna w RosjiJeszcze się nie podnieśli po ostatniej, a już mają kolejną. Katastrofa ekologiczna w RosjiCzytaj dalej

„Polacy muszą mieć pewność, że programy społeczne, które stały się częścią ich domowych budżetów, będą nadal wypłacane” – czytamy w deklaracji wyborczej aktualnego prezydenta. Zdaniem Andrzeja Dudy „właściwa polityka podziału dochodu” jest podstawą sprawiedliwego dobrobytu ekonomicznego – podaje biznes.wprost.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji

500 plus według Rafała Trzaskowskiego

Obecny prezydent Warszawy zdaje sobie sprawę, jak ważnym świadczeniem dla Polaków jest 500 plus. Dlatego też wczoraj, tuż po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników przez Ipsos, zwrócił się do publiczności z kolejnym zapewnieniem w sprawie 500 plus.

Już wcześniej w trakcie konferencji prasowych Rafał Trzaskowski mówił, że zawetuje „każdą ustawę, która będzie chciała znieść 500 plus. Dziś trzeba się wsłuchać w to, co mówią obywatele. Jeżeli pewne kwestie związane z problemami III RP zostały trafnie zdiagnozowane, to trzeba z tego wyciągać wniosek”.

Deklaracje wyborcze zarówno Andrzeja Dudy, jak i Rafała Trzaskowskiego, wskazują, że 500 plus na pewno zostanie podtrzymane. Kandydaci nie wypowiedzieli się w kwestii ewentualnego zwiększenia wypłacanego świadczenia.

Kontrole trwają w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Grozi nawet 681 zł kary, ale jest wytrychKontrole trwają w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Grozi nawet 681 zł kary, ale jest wytrychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Edukacji ogłosił wielkie zmiany od 1 września. Wielu rodziców jest oburzonych
  2. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie"Dudowe" 1400 plus
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News