2019.03.31 Puławy | Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w podsumowaniu 3-lecia Programu 500+ w Puławach.
Fot. Krystian Maj / KPRM
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Marca 2020

500 plus nie takie pewne? Chcą przeznaczenia środków na walkę z pandemią

500 plus zostanie wstrzymane? Petycja w sprawie zawieszenia programu i przeznaczenia środków na walkę z koronawirusem pojawiła się w internecie i podpisuje ją wiele osób. Czy program może zostać zawieszony?

500 plus pójdzie na koronawirusa?

Na portalu petycjeonline.com.pl, na której można składać i podpisywać petycje pojawiła się propozycja wstrzymania wypłat świadczeń 500 plus oraz świadczeń rodzicielskich i przeznaczenia tych środków na walkę z pandemią.

Oprócz papieru i makaronu są najbardziej pożądanym towarem. Sklepy wprowadzają specjalne limityOprócz papieru i makaronu są najbardziej pożądanym towarem. Sklepy wprowadzają specjalne limityCzytaj dalej

Petycję w sprawie wstrzymania wypłat świadczeń 500 plus oraz świadczeń rodzicielskich i przeznaczenia ich na wsparcie działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa podpisało już kilka tysięcy osób.

500 plus trzeba przeznaczyć na koronawirusa. Treść petycji

- W dobie pandemii koronawirusa zbierającego śmiertelne żniwo, potrzebne są znaczne środki pieniężne na prewencję i wspomaganie firm, które ponoszą ogromne straty w związku z zawieszeniem działalności. Dla gospodarki może to być zbyt duże obciążenie - piszą autorzy petycji w sprawie zatrzymania 500 plus.

Płaca minimalna do zamrożenia, rezygnacja z czternastek. Władza naprędce szuka pieniędzyPłaca minimalna do zamrożenia, rezygnacja z czternastek. Władza naprędce szuka pieniędzyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Kwarantanna w Polsce zostanie zaostrzona. Kolejne sklepy i miejsca zamknięte dla obywateli

- Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie petycji o wstrzymanie świadczeń socjalnych w postaci 500 plus i tzw. kosiniakowego. Jak powszechnie wiadomo program 500 plus nie przyniósł oczekiwanego efektu w postaci wzrostu dzietności, więc można przyjąć, iż te pieniądze są marnotrawione. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wspomożenie ochrony zdrowia i naszych rodzimych przedsiębiorstw - napisano w opisie petycji.

500 plus wstrzymane? Stanowisko rządu

Tarcza antykryzysowa będzie kosztować państwo 212 mld zł. Czy to możliwe, żeby rząd przeznaczył środki z 500 plus na walkę z koronawirusem? Rząd postanowił rozwiać wątpliwości w tej kwestii. Wszystkie świadczenia socjalne, w tym 500 plus będą dalej wypłacane. Nie ma planów zawieszenia programów socjalnych.

- Wszystkie świadczenia, które do tej pory zostały wypracowane przez rząd, jak Rodzina 500 plus, Emerytura Plus są utrzymane w mocy - zapewnia premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez “Gazetę Pomorską”.

Także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że nie ma mowy o wstrzymaniu świadczeń 500 plus. - Rodzina jest dla nas najważniejsza, będziemy realizować wypłaty 500 plus - mówiła.

- Chciałabym z tego miejsca przede wszystkim zapewnić, że świadczenia, które zostały przez nas wprowadzone, a więc program Rodzina 500 plus w pełni będzie realizowany. Programy takie jak Dobry start będą realizowane - zapewnia Marlena Maląg cytowana przez “Gazetę Pomorską”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  2. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News