500 plus dla przedsiębiorców pomoże mikro i małym firmom
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Listopada 2019

Rząd przyjął ustawę o nowym 500 plus. Skorzysta 320 tys. Polaków

500 plus dla przedsiębiorców już pewne. Rząd zaakceptował projekt ustawy dotyczącej tzw. Małego ZUS-u plus. Zakłada on obniżenie i uzależnienie kwot składek najmniejszych przedsiębiorstw od ich dochodów. Premier Mateusz Morawiecki, że Mały ZUS plus pomoże w rozwoju mikro i małych firm.

500 plus dla najmniejszych

500 plus dla przedsiębiorców to potoczna nazwa na Mały ZUS plus, który jest częścią “Pakietu dla przedsiębiorców”, który obiecywało Prawo i Sprawiedliwość podczas kampanii wyborczej. Projekt zakłada pomoc najmniejszym przedsiębiorcom, dla których wysokość składek na ubezpieczenie społeczne jest to bardzo duże obciążenie.

Zgodnie z szacunkami Ministerstwa Rozwoju z Małego ZUS-u plus w przyszłym roku będzie mogło skorzystać ok. 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców. Jak podaje rmf24.pl, ich składki będą naliczane w zależności od dochodu i będą niższe nawet o kilkaset zł miesięcznie. Resort zaznacza, że jest rozwiązanie dla najmniejszych firm, które w tym będą miały przychód nieprzekraczający 120 tys. zł.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

To szansa dla mikroprzedsiębiorców

Według szacunków resortu koszt nowych regulacji dla finansów publicznych wyniesie ok. 1,3 mld zł w 2020 roku, a w następnych latach nawet 1,5 mld zł - takie środki mają zyskać przedsiębiorcy. - Jest to rozwiązanie dla małych przedsiębiorców, którzy zaczynają swoją działalność i dla tych, którzy już ją prowadzą. Rozwiązanie to pomoże rozwinąć skrzydła mikroprzedsiębiorcom - powiedział cytowany przez rmf24.pl premier Mateusz Morawiecki.

Innymi założeniami “Pakietu dla Przedsiębiorców” są pozostawienie ryczałtu składek do ZUS, 2 mln euro przychodów na podatek ryczałtowy, 9-proc. podatek CIT, a także wsparcie inwestorów - rząd chce przeznaczyć na ten cel 1 mld zł.

Rewolucja w L4. Dziesiątki tysięcy pracowników straci zasiłekRewolucja w L4. Dziesiątki tysięcy pracowników straci zasiłekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News