500 plus
Flickr/Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Autor Paulina Musianek - 25 Października 2019

“Trzynastka” 500 plus. Polskie rodziny już niedługo mogą dostać jeszcze więcej

500 plus pójdzie w górę. Rząd przymierza się do zwiększenia kwoty świadczenia rodzinnego. "Nie wykluczamy różnych wariantów" - mówił Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

500 plus do waloryzacji

500 plus, czyli świadczenie rodzinne, być może zostanie zwaloryzowane. “Ciekawy pomysł, wart rozważenia” - tak Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z "Super Expressem", skomentował pomysł waloryzacji 500 plus. - Każde środki finansowe, które trafiają do rodzin, są dla nich wsparciem - dodał. Świadczenie z rządowego programu nie było podnoszone od początku jego ustanowienia. Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że Polacy chcą, aby świadczenie rodzinne rosło wraz z aktualnymi potrzebami.

ZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówCzytaj dalej

Inflacja “zjada” 500 plus

500 Plus to już nie 500 zł. Galopująca inflacja “zjada” świadczenie. Biorąc pod uwagę wzrost cen od kwietnia 2016 r., gdy wszedł w życie program Rodzina 500 Plus w pierwotnej wersji, 500 zł jest "warte" już tylko ok. 469 zł. Wskazuje na to wskaźnik inflacji podawany przez GUS.

Jeszcze pod koniec lipca wiceminister Szwed w rozmowie z Money.pl zdecydowanie zaprzeczał, aby rząd brał pod uwagę jakąkolwiek waloryzację tego świadczenia. Teraz jednak wypowiada się już w innym tonie. - Przeznaczamy duże środki na politykę prorodzinną. Mamy na 2020 rok zaplanowane ponad 40 miliardów złotych na program Rodzina 500 plus, ale w przyszłości nie wykluczamy różnych wariantów - mówił w rozmowie z “SE”.

Według wyliczeń gazety, Polacy po waloryzacji świadczenia mogą zyskać ok. 35-40 złotych więcej, czyli polska rodzina rocznie otrzyma dodatkowo 420-480 zł - można by stwierdzić, że byłaby to pewnego rodzaju “Trzynastka” dzisiejszego 500 plus wartego 469 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Masz taki telefon? Uważaj, mają błąd, przez który możesz stracić wszystkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News