500 plus może ulec waloryzacji za niecałe 2 lata
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Października 2019

Rząd planuje zwiększyć 500 plus już niedługo. Ważna deklaracja wiceministra rodziny

500 plus może zostać podniesione przez rząd. Do waloryzacji świadczenia mogłoby dojść w 2021 roku - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

500 plus może zostać zwiększone

500 plus może zostać niebawem podniesione. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed jest zdania, że waloryzacja świadczenia mogłaby nastąpić już w 2021 roku. - Każde środki finansowe, które trafiają do rodzin, są dla nich wsparciem - powiedział wiceminister dla gazety "Super Express".

Ostatnie prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego były bardzo pesymistyczne. Inflacja w naszym kraju w 2020 r. może dobić do poziomu z 1,9 proc. do 3,5 proc., po czym powoli się obniżać, jednak dopiero w 2024 r. zejdzie poniżej 3 proc. Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jest to najwyższa prognoza pośród wszystkich krajów członkowskich Unii europejskiej. Niestety, Polacy muszą się przygotować na coraz wyższe podwyżki cen produktów w sklepach. Coraz większy wzrost cen w Polsce powoduje, że coraz więcej osób podnosi argument o waloryzacji świadczeń, w tym oczywiście 500 plus. Po ponad trzech latach od rozpoczęcia programu 500 plus za tytułową kwotę można kupić mniej produktów niż wtedy, gdy świadczenie dopiero zaczęło być wypłacane.

Będą musieli pracować do 70. roku życia. Nie unikniemy podwyższenia wieku emerytalnegoBędą musieli pracować do 70. roku życia. Nie unikniemy podwyższenia wieku emerytalnegoCzytaj dalej

500 plus zostanie podniesione?

Nie jest więc nietaktem zadawać takie pytania, ponieważ pieniądze, jakie Polacy wydają z podatków na program, są po prostu olbrzymie. Do marca 2019 roku z budżetu państwa na program Rodzina 500 plus wydano 67 miliardów złotych. A co rząd uważa o podwyżce świadczeń na dzieci? Dotychczas rządzący podchodzili do tej kwestii sceptycznie. Ale teraz ich stanowisko zaczyna się zmieniać.

- Przeznaczamy duże środki na politykę prorodzinną. Mamy na 2020 rok zaplanowane ponad 40 mld zł na program Rodzina 500 plus, ale w przyszłości nie wykluczamy różnych wariantów - powiedział dla gazety "Super Express" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jak podaje gazeta, jedną z takich propozycji, ma być właśnie waloryzacja świadczenia 500 plus.

Wiceminister uważa, że jest to ciekawy pomysł, który mógłby zacząć obowiązywać już od 2021 roku. - Bo na 2020 rok mamy już zapisane w budżecie środki na program Rodzina 500 plus - podkreśla wiceminister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Bardzo złe wiadomości dla Tadeusza Rydzyka. Jest gorzej, niż myślał

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News