500 plus dla przedsiębiorców to kolejna propozycja PiS
wikimedia.org/Czarnecki Radosław
Autor Przemysław Terlecki - 21 Września 2019

PiS zapowiada nowe 500 plus. Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych

500 plus stało się hasłem, który na zawsze zapamiętamy z rządami Prawa i Sprawiedliwości. Programy te dotąd były socjalne. Teraz czas na przedsiębiorców. I dla nich bowiem partia rządząca przygotowała coś, co można określić mianem 500 plus.

500 plus dla przedsiębiorców to nowa propozycja Prawa i Sprawiedliwości, która została zapowiedziana przez władzę na sobotniej konwencji partii. Jak podaje Business Insider, jest to program kierowany do małych i mikroprzedsiębiorców. Tak zwany Pakt dla przedsiębiorców składa się z kilku punktów, a jednym z nich jest 500 złotych dla wszystkich spośród nich. Ma być to wydatek rzędu 1,5 do 2 mld złotych.

Jak ogłosił podczas konwencji w Katowicach Mateusz Morawiecki, Pakt dla przedsiębiorców to nic innego jak "kontynuacja rewolucji godności". Wspomnianym Paktem PiS chce zaznaczyć, że "jest z wszystkimi polskimi przedsiębiorcami", że "państwo jest z nimi". Morawiecki podkreslił, że PiS "nie boi się odważnych, dobrych, mądrych rozwiązań".

- Przedstawiamy pakt dla przedsiębiorców, bo nie boimy się odważnych, dobrych, mądrych rozwiązań, które wiemy, że będą służyły polskiemu kapitałowi, polskiej własności - mówił Mateusz Morawiecki.

Mandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychMandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychCzytaj dalej

500 plus dla przedsiębiorców to nowy pomysł PiS

Sam Pakt dla przedsiębiorców składa się natomiast z 5 punktów. Niewątpliwie jest to próba zrekompensowania chociaż części środowiska przedsiębiorców drastycznego podwyższenia płacy minimalnej oraz zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS. Wspomniane 5 punktów nowego programu 500 plus wymienia Business Insider Polska i są to:

1. 500 złotych dla każdego małego i mikroprzedsiębiorcy. Pieniądze te nie będą dawane wprost do ręki. Mowa o średniej uldze, która ma wynieść właśnie 500 złotych, a która będzie naliczana w płatnościach na ZUS. Korzystać z niej będą mogli ci, których dochody nie przekraczają 6 tys. zł miesięcznie, a przychody 10 tys. złotych na miesiąc.

2. Zryczałtowany ZUS bez zmian dla przedsiębiorców, których przychody przekraczają 10 tys. złotych.

3. Podniesienie limitu obrotów uprawniających do podatku ryczałtowego z 250 tys. euro do 2 mln euro.

4. Podniesienie limitu przychodów uprawniającego do rozliczania się 9-procentowym podatkiem CIT do 2 mln euro z pułapu 1,2 mln euro.

5. 1 miliard złotych, które władza wyda na inwestycje oraz bezpośrednie wsparcie przedsiębiorców.

Szykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatkówSzykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatkówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z waloryzacją emerytur? Jest całkiem nowy sposób ich wyliczania
  2. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Ten kot został ratownikiem i ma ciekawsze życie niż większość ludzi. Gary to prawdziwy superbohater!
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News