Prezydent zniechęca zamożnych Polaków do korzystania z 500 plus
Wikipedia/Marcin Białek
Autor Radosław Święcki - 20 Kwietnia 2020

Duda z kolejnym apelem do Polaków. Prezydent zniechęca do pobierania 500 plus

Prezydent Andrzej Duda zaapelował w Polsacie News do Polaków, którym „wystarcza na normalne funkcjonowanie” o nie pobieranie świadczenia 500 plus. Wcześniej prezydent zapewnił, że zawetuje ewentualną ustawę likwidującą program.

Prezydent apeluje ws. 500 plus

Prezydent Andrzej Duda złożył dziś ważną deklarację w sprawie programu „Rodzina 500 plus”. W trakcie popołudniowego briefingu prasowego Duda zaprezentował a następnie podpisał deklarację „Obronimy Polskę Plus”, w której zapewnił, że jeśli uzyska reelekcję w wyborach prezydenckich, to zawetuje ewentualną ustawę dotyczącą likwidacji programu bądź wydłużenia wieku emerytalnego.

- Zobowiązuję się, że w swojej drugiej kadencji, jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie podpiszę żadnej ustawy, która likwidowałaby program 500 plus lub wydłużała Polakom wiek emerytalny – czytamy w deklaracji.

Biedronka jednak ofiarą kryzysu? Sieć przyznaje, że szykuje się do sporych zmianBiedronka jednak ofiarą kryzysu? Sieć przyznaje, że szykuje się do sporych zmianCzytaj dalej

Swoją deklarację prezydent powtórzył w wieczornym wywiadzie dla Polsat News.

- Nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie 500 plus odbierała, bo uważam, że nie można tego zrobić, bo jest to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny - powiedział prezydent.

Pytany przez Bogdana Rymanowskiego, czy w związku ze spodziewanym pogorszeniem sytuacji gospodarczej w kraju, świadczenie nie powinno zostać odebrane osobom zamożnym, prezydent stwierdził, że może jedynie zaapelować do takich osób, by nie korzystały z programu.

Przeprowadzili eksperyment, by ustalić czy noszenie maseczek ma sens. Wynik zdziwił nawet ichPrzeprowadzili eksperyment, by ustalić czy noszenie maseczek ma sens. Wynik zdziwił nawet ichCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Kilka tygodni temu Szumowski twierdził, że maseczki nie pomagają. Teraz się tłumaczy

- Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, aby przynajmniej przez jakiś czas, nie pobierał 500 plus jeśli będzie taka sytuacja. Apelował nie zabierał. Bo uważam, że państwo polskie nie może zabierać nikomu świadczeń – podkreślił prezydent.

- Ktoś może świadomie nie pobierać 500 plus, ktoś może świadomie nie występować o to, żeby odroczono mu spłatę kredytu, bo jeżeli go stać na to żeby spłacać kredyt, to lepiej byłoby żeby go spłacał – dodał.

Nie pierwszy taki apel

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy tego typu apel polityków związanych z obecnym obozem władzy. W przeszłości o rezygnację z pobierania 500 plus zwracał się m.in. Mateusz Morawiecki.

- Jeśli o mnie chodzi, to na pewno nie będę wnioskował o to [świadczenie – red.]. Apelowałbym, bo tylko tyle pozostaje, żeby nie wnioskować – powiedział Morawiecki, jeszcze jako wicepremier w 2016 r., tuż przed wejściem programu w życie, pytany o to czy powinny z niego korzystać osoby majętne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Staruszka zaginęła, rodzina nie mogła jej znaleźć. Szła wzdłuż torów, pomoc nadeszła w ostatniej chwili
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Branża turystyczna wściekła na Szumowskiego. "Jednym zdaniem zaprzepaścił miesięczny trud"
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News