Prezydent zawetuje ewentualną likwidację 500 plus
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 20 Kwietnia 2020

Prezydent Duda złożył deklarację w sprawie 500 plus. Powiedział także o wieku emerytalnym

Nie podpiszę żadnej ustawy, która likwidowałaby program 500 plus lub wydłużała Polakom wiek emerytalny – zapowiedział prezydent Andrzej Duda. Deklaracja ta znalazła się w dokumencie „Obronimy Polskę Plus”, którą w poniedziałek podpisał prezydent.

Andrzej Duda obroni 500 plus

Deklarację w sprawie programu 500 plus prezydent Andrzej Duda złożył w poniedziałek podczas briefingu prasowego, w trakcie którego został zaprezentowany dokument „Obronimy Polskę Plus”. Tym samym po kilku tygodniach przerwy prezydent wznowił kampanię przed planowanymi na maj wyborami prezydenckimi.

- Dzisiaj mamy czas kryzysowy, jesteśmy w trakcie, mam nadzieję, gasnącej już pandemii koronawirusa, ale jesteśmy także w czasie w którym prawdopodobnie będziemy się borykali z kryzysem gospodarczym. I dzisiaj, kiedy jesteśmy także w dobie kampanii prezydenckiej, kiedy ubiegam się o ponowny wybór na prezydenta, chciałbym żebyście wszyscy państwo sobie zadali pytanie, jakiej Polski chcemy na przyszłość? Czy to ma być Polska Plus, czy Polska Minus? Czy to ma być Polska Plus, to taka Polska która utrzyma te programy, które zostały wprowadzone, te które służyły rodzinie, zwykłemu człowiekowi, czy to będzie Polska Minus, to znaczy taka Polska, w której ludziom podwyższa się wiek emerytalny, wbrew ich woli, taka Polska w której ludzie ponoszą na własnych barkach koszty kryzysu, bo te koszty kryzysu są na nich przerzucane przez władzę – powiedział prezydent.

Problemy z bankowością elektroniczną w dwóch olbrzymich bankach. Klienci muszą przygotować się na problemyProblemy z bankowością elektroniczną w dwóch olbrzymich bankach. Klienci muszą przygotować się na problemyCzytaj dalej

- Chcę powiedzieć jedno. Chcę Polski Plus, niezależnie od tego czy kryzys jest czy nie. To nie może być tak, że koszty kryzysu niesie na sobie zwykły obywatel. Gospodarcze sprawy mają być tak prowadzone, żeby państwo radziło sobie z trudnościami. Ograniczenia mają być wprowadzone w taki sposób, aby człowiek mógł normalnie pracować i aby rodzina mogła normalnie funkcjonować – dodał.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków

W podpisanej przez prezydenta deklaracji „Obronimy Polskę Plus” znalazło się zobowiązanie Andrzeja Dudy, że w trakcie ewentualnej drugiej kadencji zawetuje ustawy likwidujące 500 plus, bądź wydłużające wiek emerytalny.

Rząd będzie śledził cię przez telefon? Były szef ochrony prezydenta i były agent ujawniają najgorsze obawyRząd będzie śledził cię przez telefon? Były szef ochrony prezydenta i były agent ujawniają najgorsze obawyCzytaj dalej

- Zobowiązuję się, że w swojej drugiej kadencji, jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie podpiszę żadnej ustawy, która likwidowałaby program 500 plus lub wydłużała Polakom wiek emerytalny – czytamy w dokumencie.

Ile rodzin korzysta?

Przypomnijmy, że program „Rodzina 500 plus” był jednym ze sztandarowych haseł pierwszej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy w 2015 roku. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku, kilka miesięcy po wygranej wyborów parlamentarnych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Z danych podanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że świadczenie wypłacane jest dziś na ok. 6,5 mln dzieci, zaś na jego realizację przeznaczono ponad 102 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister wypowiedział się o ponownym zamknięciu lasów. Wszystko może zmienić się w ciągu pięciu dni
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pojazd ONZ zaatakowany, jedna osoba nie żyje. Wiózł wymazy pacjentów badanych na koronawirusa
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News