500 plus niezagrożone wobec wprowadzenia tarczy antykryzysowej
Pixabay/_Alicja_
Autor Maria Glinka - 19 Marca 2020

Ważna decyzja ministerstwa ws. 500 plus. Pieniądze dostanie też kolejna grupa

500 plus będzie realizowane bez zakłóceń – zapewniła dzisiaj minister rodziny Marlena Maląg. Rząd stoi na stanowisku, że wprowadzenie „tarczy antykryzysowej” nie wpłynie na wypłaty dodatkowych świadczeń. Z ust szefowej resortu padła także zapowiedź nowego wsparcia finansowego.

500 plus niezagrożone

500 plus będzie opłacane w dalszym ciągu mimo uruchomienia nowego pakietu gospodarczo-społecznych działań rządowych pod nazwą „tarczy antykryzysowej”. Szefowa resortu pracy oznajmiła, że program „Rodzina 500+” i „Dobry Start” będą kontynuowane, ponieważ „rodzina jest dla nas najważniejsza”. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Marlena Maląg zwróciła jednak uwagę, że w celu dalszego rozwoju polskiej gospodarki niezbędne jest zabezpieczenie rodzin poprzez wsparcie finansowe przedsiębiorców – pisze money.pl.

Grupa krwi może utrudniać wirusowi zakażenie. Już wiemy, która najbardziejGrupa krwi może utrudniać wirusowi zakażenie. Już wiemy, która najbardziejCzytaj dalej

Nowa grupa dostanie pieniądze

W ramach „tarczy antykryzysowej” na pomoc będą mogli liczyć nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby niepełnosprawne. „Dofinansowanie obejmie dużą grupę pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami”. Minister zapowiedziała, że rząd przeznaczy na ten cel 600 mln zł.

W swojej wypowiedzi odniosła się także do tych osób niepełnosprawnych, które pozostają w domach, a wymagają specjalistycznej opieki zwłaszcza w tym szczególnym czasie, gdy zawieszona jest praca ośrodków pomocy. W celu ułatwienia funkcjonowania takim osobom zostanie utworzony program ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Szacuje się, że na nowy projekt zostanie przeznaczone ok. 200 mln zł. Ma to być indywidualne wsparcie dla tej grupy społecznej.

W ramach najnowszej inicjatywy osoby niepełnosprawne otrzymają „ok. 600 zł miesięcznie na usługi specjalistyczne” – wyjaśniła Maląg.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Biedronka wprowadziła ogromne zmiany w związku z wirusem. Musicie to wiedzieć

Tarcza antykryzysowa - najnowsza propozycja rządu

Nowa strategia przeciwdziałania negatywnym skutkom pandemii została zaprezentowana w trakcie dzisiejszej konferencji rządu. „Tarcza antykryzysowa” jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców i ma na celu podratowanie gospodarki, która już teraz mierzy się z konsekwencjami koronawirusa. Wartość programu to ok. 212 mld zł.

Pakiet działań koncentruje się na pięciu obszarach. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo pracowników, w ramach którego państwo będzie pokrywać 40 proc. pensji do poziomu średniego wynagrodzenia krajowego, ale dotyczy to firm, które spełnią określone kryteria. Ma to zapewnić stabilność zatrudnienia i dochodów pracowników tych przedsiębiorstw, w które koronawirus uderzył najbardziej.

Drugi filar stanowi finansowe wsparcie dla firm. Program przewiduje zniesienie kar za opóźnienia w przetargach publicznych, automatycznie przedłużenie kredytów obrotowych oraz rozlicznie całej tegorocznej straty w następnym roku. Poza tym państwo będzie oferowało małym i średnim przedsiębiorstwom mikropożyczki.

Wsparcie dla służby zdrowia to trzeci obszar, na którym skupia się „tarcza antykryzysowa”. Na pomoc finansową dla tego sektora rząd zamierza przeznaczyć co najmniej 7,5 mld zł. Te środki mają sfinansować działania związane z przeciwdziałaniem koronawirusowi i wesprzeć infrastrukturę służby zdrowia.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

W czwartym filarze rządzący zobowiązali się do zapewnienia bezpieczeństwa depozytów i systemu finansowego. Wartość pakietu kapitałowego, który ma stanowić ochronę środków depozytowych to ok. 70,3 mld zł.

Piąty filar to inwestycje publiczne, na które rząd przeznaczy co najmniej 30 mld zł. Z tych pieniędzy ma być sfinansowana budowa dróg, transformacja energetyczna i przebudowa różnych elementów, które składają się na infrastrukturę całego państwa.

Prezydent Andrzej Duda obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby „tarcza antyrakietowa została uruchomiona jak najszybciej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  2. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
Biedronka wydała oświadczenie. Zmienia godziny otwarcia i wiele innych zasad panujących w sklepachBiedronka wydała oświadczenie. Zmienia godziny otwarcia i wiele innych zasad panujących w sklepachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News