500 plus w bonie turystycznym
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 18 Lipca 2020

Stało się, prezydent podpisał ustawę. Dzieci dostaną kolejne 500 zł, a niektóre nawet 1000 zł

W piątek 17 lipca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, na mocy której wprowadzone zostanie 500 plus pod postacią bonu turystycznego. Dzięki szybkiej finalizacij procesu legislacyjnego rodziny będą mogły skorzystać z nowego 500 plus jeszcze w trakcie tegorocznych wakacji. Komu przysługuje bon turystyczny?

500 plus na wakacje z podpisem prezydenta

Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą bon turystyczny 500 plus na każde dziecko. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają dwa razy tyle - aż 1000 zł. Po pozytywnym zaopiniowaniu przez Sejm poprawki Senatu, z 500 plus na wakacje będą korzystać także rodzice, którzy wychowują dzieci poza granicami państwami. Dzięki temu ze świadczenia skorzysta ok. 150-200 tys. dzieci więcej - podaje o2.pl.

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów już w mocy. Nawet 3732,10 zł więcej do świadczeniaWażne zmiany dla emerytów i rencistów już w mocy. Nawet 3732,10 zł więcej do świadczeniaCzytaj dalej

Zgodnie z wyliczeniami resortu rozwoju bon turystyczny trafi do "6,2 mln dzieci, czyli 3 mln gospodarstw domowych". Szefowa ministerstwa Jadwiga Emilewicz przyznała, że nowe świadczenie to koszt rzędu "4 mld zł dla budżetu państwa".

Kolejna, wakacyjna odsłona 500 plus - kwestie formalne

Z bonu turystycznego, który przyjmie formę elektroniczną, będzie można korzystać do 2022 r. ZUS współpracuje już z Polską Organizacją Turystyczną nad przygotowaniem listy obiektów, w których będzie można płacić przy pomocy wakacyjnego 500 plus - pisze next.gazeta.pl.

Bon turystyczny przebył wyboistą drogę przez parlament. W pierwotnej wersji miał przysługiwać wszystkim zatrudnionym na umowę o pracę, którzy zarabiają poniżej średniego wynagrodzenia. Postulowano, aby jego wysokość wynosiła 1000 zł. Przyjęcie takiego rozwiązania oznaczałoby, że krąg beneficjentów rozszerzyłby się do 7 mln zł, jednak zrezygnowano z niego jeszcze zanim rozpoczęła się burzliwa dyskusja w Sejmie. Niedługo później, pojawiła się propozycja Senatu, aby bon turystyczny przysługiwał także emerytom i rencistom. Sejm jednak odrzucił senacką poprawkę, podtrzymując własną koncepcję 500 plus na wakacje.

1400 plus dla mężczyzn na emeryturze. Dodatkowe pieniądze dostanie jednak tylko 6,5 tys. panów1400 plus dla mężczyzn na emeryturze. Dodatkowe pieniądze dostanie jednak tylko 6,5 tys. panówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Bon turystyczny realną pomocą dla branży turystycznej? Zdania są podzielone

Wprowadzenie 500 plus w nowej odsłonie jest argumentowane chęcią wsparcia polskiej turystyki, która mocno ucierpiała w związku z pandemią. Przedstawiciele branży są sceptycznie nastawieni do bonu turystycznego. Wszystko dlatego, że w katalogu przygotowywanym przez ZUS i POT mają znaleźć się przedsiębiorcy oferujący usługi kompleksowe m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, na obozie, kolonii, a nie pojedyncze jak np. spływ kajakowy. Oznacza to, że na wakacyjnym 500 plus nie skorzystają drobni przedsiębiorcy i osoby, działające na rynku turystycznym indywidualnie.

Dzięki podpisowi Andrzeja Dudy z bonu turystycznego będzie można skorzystać prawdopodobnie już pod koniec lipca 2020 r.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
Poznaliśmy plany rządu, szykują się zmiany. Chodzi o obostrzeniaPoznaliśmy plany rządu, szykują się zmiany. Chodzi o obostrzeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News