500 plus będzie waloryzowane? Jest odpowiedź rządu
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 16 Września 2019

Waloryzacja 500 plus: Jest odpowiedź ministerstwa

500 plus to jeden z najważniejszych programów społecznych wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Czy 500 plus doczeka się zmian i waloryzacji? Na to pytanie odpowiada samo ministerstwo.

500 plus niewątpliwie jest traktowany przez polityków władzy jako wielki sukces. Nie ma się czemu dziwić - program był jednym z motorów napędowych poprzedniej kampanii wyborczej PiS. Obecnie zaś nie pozwala na spadek poparcia dla formacji rządzącej. Nie dziwią więc peany polityków Prawa i Sprawiedliwości pod adresem programu Rodzina 500 plus.

- To program, który całkowicie odmienił sposób rozumienia polityki społecznej, rodzinnej w Polsce. A co najważniejsze, odmienił życie polskich rodzin, realnie poprawił sytuację rodzin z dziećmi, szczególnie rodzin wielodzietnych, które wcześniej były lekceważone, traktowane czasem jak patologia - mówi Stanisław Szwed, wiceszef MRPiPS.

Inspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmierciąInspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmierciąCzytaj dalej

500 plus waloryzowane? Ministerstwo odpowiada

Sytuacja w polskiej gospodarce jest jednak bardzo dynamiczna, a obecnie inflacja zjada część 500 złotych, przez co pieniądze z programu to już nie to samo 500 złotych, co przed ponad trzema laty, kiedy program startował. PiS jest więc coraz częściej zasypywane pytaniami o waloryzację programu Rodzina 500 plus. Jakiś czas temu głos w sprawie zabrał premier, który powiedział, że "program został zwaloryzowany, kiedy rozszerzono go na wszystkie dzieci".

Teraz jednak głos zabrał wiceszef ministerstwa rodziny, Stanisław Szwed. Jak ten oświadczył, jest ostrożny we wszelkich wypowiedziach na ten temat, bo nie chce, by wzięte były za deklaracje. Z drugiej jednak strony rząd Prawa i Sprawiedliwości nie wyklucza żadnych zmian. Podkreślił, że władzy zależy, by Polacy "realnie odczuwali poprawę kondycji polskiej gospodarki".

- Nie wykluczam, że takie pomysły mogą się pojawić, mamy wiele planów na przyszłą kadencję, ponieważ wierzymy, że obywatele zaufają nam ponownie. Można się z nami w pewnych kwestiach nie zgadzać, to jest oczywiste, ale nie da się zaprzeczyć, że dotrzymujemy słowa - podkreślił Stanisław Szwed.

Najdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie staćNajdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie staćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Po jej odejściu zajrzał do jej komputera i podjął decyzję, która zmieniła wszystko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News