500 plus
wikimedia.org/Stiopa
Autor Przemysław Terlecki - 13 Sierpnia 2019

500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie

500 plus to niewątpliwie świadczenie, bez którego wiele rodzin w Polsce teraz nie wyobraża sobie codzienności. Co jednak powiedzieliby jego beneficjenci na podwójny wymiar 500 plus? W niektórych przypadkach to naprawdę możliwe.

500 plus w podwójnym wymiarze? Czy to naprawdę możliwe? W niektórych przypadkach jak najbardziej. Mowa o sytuacjach, kiedy rodzice pobierają nie tylko ustalone odgórnie przez polskie władze świadczenie, ale także benefity, które pochodzą od miast przez nich zamieszkanych. Samorządy często posiadają własny budżet przeznaczany na świadczenia, co niekiedy doprowadza do sytuacji, że rodzice oprócz wymienionego 500 plus pobierają jeszcze drugie świadczenie.

Nierzadko bywa, że kwota tego drugiego także sięga 500 złotych. Oznacza to podwójne 500 plus dla rodziny. Dużo? Są nawet takie miasta, które potrajają wartość świadczenia, a żeby było mało Fakt donosi, iż w sumie na dziecko w pierwszym roku życia można dostać nawet zawrotną kwotę 20 tys. złotych świadczeń.

Wśród najhojniejszych z samorządów są Łomża, która wypłaca jednorazowo 500 złotych becikowego bez kryterium dochodowego, Wadowice, gdzie 500 złotych wypłacanych jest również bez kryterium dochodowego oraz Kraków, który 1000 złotych wypłaca w formie jednorazowego becikowego. Tutaj jednak obowiązuje kryterium dochodowe - dochód na głowę w rodzinie nie może przekraczać 1000 złotych.

Najniższa emerytura w Polsce. Przestaniesz narzekać na swojąNajniższa emerytura w Polsce. Przestaniesz narzekać na swojąCzytaj dalej

500 plus na dzieci to nie wszystko

Fakt przypomina także o tym, że państwo i samorządy najchętniej wspomagają dzieci najmłodsze. Hojność widać szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Państwowe becikowe to 1000 złotych, a w wypadku niskich dochodów rodziny mowa nawet o kolejnym becikowym. Bezrobotna matka opiekująca się dzieckiem dostanie 1000 złotych świadczenia rodzicielskiego miesięcznie. W pierwszym roku po doliczeniu 500 złotych to nawet 20 000 złotych na dziecko.

Dziennik przypomina także o innych formach dotowania rodziców wychowujących dzieci. Pomoc z funduszu aimentacyjnego dla rodziców, którzy nie dostają alimentów na dziecko od drugiego rodzica to nawet 500 złotych miesięcznie. Ulga podatkowa na dziecko, jeśli małżeństwo zarabia mniej niż 112 tys. złotych rocznie to 1,1 tys. złotych. Zasiłek opiekuńczy przysługuje wówczas, gdy żaden inny krewny nie jest w stanie zająć się dzieckiem. Jego wymiar to 80% podstawowego zasiłku.

Biedronka przegrała z Biedronka przegrała z "Solidarnością". Utrudniała przeprowadzenie referendumCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News