Będzie 500 plus dla jednej z grup zawodowych
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 11 Listopada 2020

Minister zapowiedział nowe 500 plus. Wiemy, kto może liczyć na dodatkowe pieniądze

W ostatnim czasie informowaliśmy o swoistym 500 plus dla nauczycieli, teraz otrzyma je kolejna grupa zawodowa. Dodatek w wysokości 500 zł ma być nagrodą za pracę w warunkach pandemii.

Dla kogo nowe 500 plus?

Niedawno informowaliśmy o planach dotyczących przyznania swoistego 500 plus dla nauczycieli w związku z przejściem przez tę grupę zawodową na pracę zdalną (w tym tygodniu rozszerzono naukę również dla klas I-III, wcześniej takie decyzje zapadły wobec klas IV-VIII, a także uczniów szkół średnich i wyższych), tak by miała ona możliwość zaopatrzenia się w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć drogą online.

Tymczasem teraz okazuje się, że już na początku przyszłego roku dodatek finansowy w wysokości 500 zł przysługiwał będzie kolejnej grupie zawodowej. Chodzi o policjantów z oddziałów prewencji oraz kontrterrorystów. O przyznaniu takiego dodatku poinformowało we wtorek w komunikacie prasowym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Doceniając wymagającą służbę w warunkach pandemii i liczbę realizowanych zadań, podjąłem decyzję o przyznaniu dodatku dla policjantów oddziałów prewencji oraz kontrterrorystów. Dodatek będzie wynosił 500 zł i będzie wypłacany od 1 stycznia 2021 r. – informuje cytowany w komunikacie szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Zmiany w tym zakresie wprowadza nowelizacja rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

1. Główny doradca premiera nie pozostawia złudzeń: Musimy zamknąć cały kraj
2. Fatalne informacje dla Danuty Holeckiej. Pokazali liczby, które mówią same za siebie
3. Pobierający 500+ mają się z czego cieszyć. Od przyszłego roku ważne zmiany w świadczeniu

Resort spraw wewnętrznych i administracji precyzuje, że dodatek w wysokości 500 zł będzie przysługiwał funkcjonariuszom pełniącym służbę na stanowisku etatowym w oddziale prewencji policji lub samodzielnym pododdziale prewencji policji.

- Ich służba jest szczególnie trudna w czasie pandemii i wymaga realizacji dodatkowych zadań. Ten dodatek jest wyrazem uznania dla ich zaangażowania w niejednokrotnie wielogodzinną służbę, wymagającą dużego poświęcenia – podkreśla szef resortu.

Dodatek także dla kontrterrorystów

Decyzją szefa MSWiA na 500 plus będą mogli liczyć również policyjni kontrterroryści. Dodatek będzie przysługiwał funkcjonariuszowi pełniącemu służbę na stanowisku etatowym w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA” lub w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym Policji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje w komunikacie, że w pewnych sytuacjach dodatek dla kontrterrorystów będzie mógł być podwyższony.

- Gdy funkcjonariusz uczestniczy bezpośrednio w działaniach kontrterrorystycznych lub wspierających działania jednostek Policji w warunkach szczególnego zagrożenia lub wymagających użycia specjalistycznych sił i środków oraz specjalistycznej taktyki działania. W przypadku policjanta pełniącego służbę w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym Policji, dodatek będzie można podwyższyć do kwoty 1000 zł. Natomiast gdy policjant pełni służbę w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA” dodatek będzie można podwyższyć do 1500 zł (nie mniej niż 1000 zł) – czytamy w komunikacie resortu.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji podkreśla w komunikacie, że polscy policyjni antyterroryści to “najlepsi z najlepszych” i za sprawą planowanych od przyszłego roku dodatków resort chce „wzmacniać atrakcyjność służby także pod względem finansowym”.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News