500 plus
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 11 Października 2019

500 plus będzie powoli wygaszane. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem

500 plus dla niepełnosprawnych niedługo przejdzie do historii. Wszystko za sprawą podwyżek rent i emerytur. Wiele osób dotkniętych kalectwem otrzyma niższe dotacje lub nawet całkowicie je straci.

500 plus dla niepełnosprawnych przejdzie do przeszłości

500 plus jest świadczeniem, jakie przysługuje osobom, które skończyły 18 lat i nie są zdolne funkcjonować samodzielnie, a suma dodatków, jakie przysługują im z funduszy publicznych nie jest wyższa niż 1600 złotych. Wzrost wysokości emerytur lub rent znaczy obniżkę dotacji uzupełniających dla niepełnosprawnych, jak wynika z zasady “złotówka za złotówkę”.

Minimalna emerytura wzrośnie o 100 złotych

Jak podała “Rzeczpospolita”, minimalna emerytura wzrośnie w przyszłym roku do 1200 zł, czyli zostanie podniesiona o 100 zł. "Nie oznacza to jednak, że niepełnosprawni zyskają. Świadczenie uzupełniające pomniejszone zostanie bowiem o kwotę, o jaką wzrośnie ich emerytura" - napisał dziennik.

“Całe 500 zł otrzyma mało osób”

Dr hab. Katarzyna Roszewska z Wydziału Prawa i Administracji UKSW powiedziała w rozmowie z “Rzeczpospolitą”, że kwota 1600 złotych wypłacana osobom niepełnosprawnym, również powinna co roku ulegać waloryzacji. “W przeciwnym razie pomoc dla osób niesamodzielnych będzie traciła na wartości” - zaznaczyła. Dr Paweł Kubicki z SGH, członek inicjatywy „Chcemy całego życia" dodał: "Z każdym rokiem świadczenie uzupełniające będzie zaś malało".

PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoPiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Kobieta urodziła dwójkę dzieci w 20. tygodniu. Nie przeżyły, a ona i tak pokazała je na Facebooku
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News