500 plus
wikimedia, Stiopa
Autor Komunikaty prasowe - 11 Stycznia 2020

Środki na 500 plus wzrosną aż o 90 proc. Beneficjenci świadczeń się cieszą, budżet państwa cierpi

500 plus na wszystkie dzieci bez kryterium dochodowego obowiązuje od zeszłego roku. Rezultat jest taki, że pieniądze na ten cel porównując do pierwotnego planu na 2019 rok wzrosły o niemal 90 proc. Skąd pójdą na to pieniądze?

500 plus na wszystkie dzieci

500 plus na wszystkie dzieci bez kryterium dochodowego - tak został rozszerzony program “Rodzina 500 plus” w zeszłym roku. Finanse państwa zostały obciążone przez to w drugiej połowie zeszłego roku. Obecnie program będzie działał już przez pełny rok i będą odzwierciedlały to planowane wydatki.

Rezultat jest taki, że pieniądze na ten cel porównując do pierwotnego planu na 2019 rok wzrosły o niemal 90 proc. “Na 500 plus pójdzie w tym roku 16 zł z każdych 100 zł planowanych wydatków budżetowych’ - informuje “DGP”. Przypomnijmy, że w zeszłym roku na program “Rodzina 500 plus” poszło z budżetu państwa 31 mld zł.

Zakaz handlu w niedzielę dotknie teraz sklepy sprzedające alkohol? Szykuje się kolejne zaostrzenie przepisówZakaz handlu w niedzielę dotknie teraz sklepy sprzedające alkohol? Szykuje się kolejne zaostrzenie przepisówCzytaj dalej

Edukacja to jedna trzecia budżetowych wydatków

Edukacja kosztuje budżet państwa jedną trzecią wydatków i jest to o 8,5 proc więcej niż rok temu. W porównaniu z programem 500 plus dynamika nie wydaje się duża, jednak wciąż jest to dwa razy więcej, niż średnia dla całego budżetu. Jeżeli liczyć w złotówkach, oświata będzie kosztować o prawie 6,3 mld więcej niż w 2019 roku. W bieżącym roku koszt dla budżetu państwa za oświatę wyniesie 7,2 mld zł.

Spadek dotyczy Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Jeżeli chodzi o spadek wydatków budżetowych, to największy będzie dotyczył Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zostanie na niego przeznaczone prawie 16 mld zł mniej, niż planowano w 2019 roku. “Równocześnie miał tu miejsce największy wzrost planowanych nakładów, jeśli obowiązujący projekt budżetu porównać z wersją pierwotną – przyjętą przez rząd we wrześniu ub.r.” - informuje “DGP”. Wówczas planowano, że dotacja dla ZUS wyniesie ponad 26 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News