Andrzej Duda ogłosił nowe 500 plus
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Października 2019

Szykuje się nowe 500 plus dla kolejnej grupy Polaków. Prezydent Duda zdecydował

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że żołnierze zawodowi otrzymają swoje 500 plus. O wzrost uposażenia wojskowych prosił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Prezydent przychylił się do prośby i od 2020 roku żołnierze otrzymają podwyżki.

500 plus dla wojskowych

500 plus otrzymają teraz żołnierze zawodowi. Podczas spotkania z żółnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Nowej Dębie na Podkarpaciu Prezydent Rzeczpospolitej i jednocześnie zwierzchnik sił zbrojnych RP Andrzej Duda oświadczył, że zawodowi żołnierze otrzymają podwyżki. W wyniku podpisania rozporządzenia o wzroście wynagrodzeń dla profesjonalnych wojskowych średnia pensja będzie większa o 576 zł.

- Przeciętne uposażenie wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł - zapowiedział prezydent ale podkreślił, że wzrost pensji żołnierzy zawodowych może być faktycznie jeszcze wyższy. - Sama kwota bazowa także wzrośnie w roku 2020 - przypomniał Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP. W rozmowie z PAP podziękował także Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu, ponieważ to jego rząd wziął pod uwagę w budżecie na przyszły rok nowy mnożnik pensji żołnierzy.

PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoPiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoCzytaj dalej

500 plus dla żołnierzy od 2020

O nowe warunki prosił Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, który osobiście zabiegał u prezydenta o podwyżki płac profesjonalnych wojskowych.

Dzięki w przyszłym roku średnie wynagrodzenie żołnierzy zawodowych, po wliczeniu dodatków i miesięcznej równowartości dodatkowego uposażenia rocznego będzie wynosić 6153 zł w porównaniu do obecnych 5529 zł. Kwota bazowa dla żołnierzy będzie wynosić 1614,69 zł w stosunku do obecnej 1523,29 zł, a wspomniany wcześniej mnożnik pensji zostanie zatwierdzony na poziomie 3,811. Do tej pory wynosił 3,63.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Została zgwałcona przez brata w wieku 14 lat. Prawdziwy cios wymierzyli jej jednak rodzice
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News