500 plus
Flickr
Autor Paulina Musianek - 9 Grudnia 2019

44% osób za. 500 plus może być co roku coraz wyższe

500 plus w górę - nadzieję na podwyżki świadczenia rodzinnego ma wielu Polaków. Inflacja obniża wartość wsparcia, rodziny chcą jeszcze więcej pieniędzy, jednak minister Emilewicz nie jest już skłonna do takich rozwiązań.

500 plus nie wytrzymuje zderzenia z galopującą inflacją. Obecnie świadczenie wypłacane na pierwsze i kolejne dziecko ma wartość ok. 475 zł sprzed 3 lat. Jak alarmują ekonomiści, takiego okresu ekstremalnego tempa wzrostu cen nie było co najmniej od dekady. Pędzący wzrost cen obniżający faktyczną wartość świadczenia rodzinnego sprawia, że coraz głośniejsze stają się głosy nawołujące to wprowadzenia zasady waloryzowania 500 plus.

TVP bez pieniędzy? Szef Telewizji Polskiej skarży się na zbyt niskie wpływy z abonamentu i podatkiTVP bez pieniędzy? Szef Telewizji Polskiej skarży się na zbyt niskie wpływy z abonamentu i podatkiCzytaj dalej

500 plus do waloryzacji każdego roku?

Ponad 44% dorosłych ankietowanych uważa, że 500 plus należy poddawać corocznej waloryzacji. Jeśli PiS chce utrzymać swoich wyborców, powinien ugiąć się i wprowadzić taką zasadę, jak czytamy na money.pl. Program razem z waloryzacją kosztowałby zatem 43 mld zł rocznie.

Jednak jak celnie zauważył i wyjaśnił w rozmowie z SE ekonomista Paweł Majewicz, “to byłoby niedobre rozwiązanie, ponieważ kwota z programu 500+ to nie są środki, które dana osoba wypracowuje przez lata, tak jak wypracowuje emeryturę.” Jaka będzie decyzja rządu? Trudno powiedzieć, wiemy jednak, że nie będzie już kolejnych programów, w ramach których Polacy otrzymują pieniądze “do ręki”.

- Chcemy silniej wspierać rodziny wielodzietne. W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus , ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny. Jako rząd będziemy dyskutować jak dalej ułatwiać im życie” - zapowiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  2. Syn rozbił stary wazon. Gdy mama zobaczyła, co było w środku, natychmiast zawołała męża
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News