500 plus wniosek przez internet
Autor Paulina Musianek - 6 Sierpnia 2019

500 plus: oszuści polują na składających wnioski przez internet

500 plus może przynieść nie tylko dodatkowe pieniądze dla rodziny, ale i narazić beneficjentów na zostanie ofiarą oszustwa. Naciągacze czekają na naiwnych - próbują przejąć te pieniądze, wykraść dane albo naciągnąć na prowizje.

500 plus - oszuści wyczuli okazję do naciągania ludzi

500 plus od lipca można dostać na każde, również pierwsze dziecko. Dzięki zmianom ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej, niż do tej pory. Poszerzyło to grono beneficjentów, więc też osób, które składają wniosek o świadczenie przez internet. Okazję do malwersacji wyczuli oszuści.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed cyberprzestępcami przy składaniu wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus przez internet. Jednak jak informuje RMF FM, oszuści w Internecie lub w rozwieszanych na ulicach ogłoszeniach wciąż szukają naiwnych i oferują pośrednictwo w załatwianiu 500 plus, za co pobierają prowizję. Jednocześnie często kradną nasze dane, które później mogą wykorzystywać do np. zaciągnięcia kredytu. Tworzą również fałszywe strony internetowe, przez które również mogą pozyskać nasze dane osobowe.

Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policjęWysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policjęCzytaj dalej

Zadbaj o bezpieczeństwo wnioskując o 500 plus

Wniosek online można złożyć za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, rządowego portalu Emp@tia lub platformy usług elektronicznych ZUS. Tylko te zaufane strony są bezpieczne.

Uważaj na strony, do których zostałeś odesłany, np. poprzez wyszukiwarkę internetową, portal społecznościowy lub tablicę ogłoszeń. W taki sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe. Pamiętaj również, że złożenie wniosku o świadczenie 500 plus jest bezpłatne oraz.. łatwe. Nie wymagane jest na pewno korzystanie z “pośrednika”, aby to zrobić.

Wypełniając wniosek online najlepiej jest korzystać ze swojego, prywatnego komputera. Uważaj na komputery w bibliotekach, kafejkach internetowych czy na ogólnodostępne Wifi np. w kawiarni. Należy również dokładnie przyjrzeć się adresowi strony, z której korzystasz. Nawet jeśli witryna na pierwszy rzut oka wygląda jak np. typowa strona rządowa czy strona twojego banku to nie znaczy, że nie może to być jej kopia stworzona przez oszustów. Często w adresie strony wstawiają dodany dodatkowy znak, literę lub cyfrę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News