fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 29.10.2017. n/z Przekazywanie pieniedzy.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Kwietnia 2020

500 plus zostanie wycofane? Poseł zdradza sekrety kuluarowych rozmów

500 plus to jeden z najważniejszych programów rządu. Ale jak się okazuje, posłowie PiS biorą pod uwagę wycofanie programu. - W kuluarach sejmowych chodząc i rozmawiając z posłami PiS, słyszałem: no, trzeba będzie się wycofać z 500 plus - opowiada poseł Krzysztof Gawkowski w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

500 zostanie wstrzymane?

500 plus to flagowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że ogłoszenie programu było kluczem do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Ale okazuje się, że nawet tak mocny fundament władzy PiS-u może być zagrożony w obliczu epidemii koronawirusa. Już teraz budżet państwa jest mocno obciążony walką z koronawirusem. Tylko projekt pomocowy, tzw. tarcza antykryzysowa to koszt 212 mld zł. A to nie jedyna forma wsparcia.

Morawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemiąMorawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemiąCzytaj dalej

Posłowie PiS o 500 plus: trzeba będzie wycofać się z programu

Obciążone finanse państwa budzą wątpliwości w związku z utrzymaniem ciągłości programów socjalnych takich jak 500 plus. Tylko w 2020 roku program 500 plus będzie kosztował państwo blisko 40 mld zł - tyle jest zapisane w ustawie budżetowej na ten rok.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

O tym, że przyszłość programu 500 plus jest niepewna, mówił przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, który był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl.

- Za kryzys gospodarczy w formie dzisiejszej pomocy antykryzysowej płacą najsłabsi. W tamtym tygodniu w kuluarach sejmowych chodząc i rozmawiając z posłami PiS, słyszałem: no, trzeba będzie się wycofać z 500 plus - opowiadał Gawkowski w rozmowie z Gazeta.pl.

Morawiecki ostrzega Polaków. Ujawnia, na jakim etapie rozwoju jest koronawirus w PolsceMorawiecki ostrzega Polaków. Ujawnia, na jakim etapie rozwoju jest koronawirus w PolsceCzytaj dalej

Obcięcie 500 plus wytłumaczą kryzysem

W trakcie rozmowy z serwisem przedstawiciel Lewicy cytował posłów, którzy mieli rozmawiać o tym, że 500 plus “trzeba będzie obciąć, zmniejszyć, złożyć to na karb kryzysu”. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że programy socjalne nie są zagrożone, a ciągłość wypłat zostanie zachowana.

W ciągu czterech lat (2016-2019) na program 500 plus przeznaczono blisko 90 mld zł z budżetu państwa. Świadczenie otrzymuje niemal 7 mln dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News