fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.03.2019. n/z Banknot 500 zl w dloni na tle innych pieniedzy.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Maja 2020

Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: "Wszystko wskazuje, że świadczenie będzie ograniczone"

500 plus może zostać ograniczone po wyborach prezydenckich przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tak uważa Robert Biedroń, kandydat na prezydenta Lewicy. - Ostrzegam tych wszystkich, którzy kierowali się 500 plus głosując na PiS. Wszystko na to wskazuje - mówił polityk w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

500 plus zagrożone?

500 plus to najważniejszy program rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ogłoszenie programu 500 plus było kluczem do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Jednak okazuje się, że nawet tak mocny fundament władzy PiS-u może być zagrożony w obliczu kryzysu, jaki wywołała epidemia koronawirusa.

Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycieRachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycieCzytaj dalej

Odbiorą 500 plus? Biedroń odpowiada Dudzie

W rozmowie z serwisem Gazeta.pl Robert Biedroń, kandydat na prezydenta z ramienia Lewicy przestrzega Polaków przed polityką socjalną uprawianą przez Prawo i Sprawiedliwość. Europoseł postanowił skomentować też apel prezydenta Andrzeja Dudy, który poprosił Polaków w dobrej sytuacji materialnej o zaprzestanie pobierania 500 plus.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpis

- Lewica mówi jasno i wyraźnie i ja się pod tym podpisuję, jako kandydat Lewicy, że nic co dane, nie zostanie zabrane, a będziemy wprowadzali jeszcze kolejne rozwiązania, które są konieczne, żeby wyrównywać szanse. Ubolewam, że prezydent Andrzej Duda zapowiada zmiany i apeluje do tych, którzy pobierają 500 plus, żeby część z tych osób oddawała to świadczenie. To pokazuje i być może to jest już taki zwiad - powiedział Robert Biedroń w rozmowie z Gazeta.pl.

Lekarze sąsiada Polski masowo odmawiają pracy. Setki medyków Lekarze sąsiada Polski masowo odmawiają pracy. Setki medyków "wstało i wyszło"Czytaj dalej

Biedroń: 500 plus ograniczą po wyborach

Poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że rząd będzie stopniowo dążył do obcięcia świadczenia 500 plus po wyborach prezydenckich. Biedroń twierdzi, że władze na razie sondują możliwość ograniczania programu.

- To prawdopodobnie są takie zwiady. Oni sprawdzają, jak ograniczyć ten program. Ostrzegam tych wszystkich, którzy kierowali się 500 plus głosując na PiS. Wszystko na to wskazuje, że PiS po wyborach zacznie to świadczenie ograniczać, ale oczywiście będzie czekał z zaanonsowaniem tego na okres powyborczy - mówił Biedroń w rozmowie z Gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  2. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News