500 plus do waloryzacji?
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.
Autor Komunikaty prasowe - 4 Lutego 2020

500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

500 plus to sztandarowy program Zjednoczonej Prawicy. O jego likwidacji nie ma na razie mowy, ale nie wiadomo dokładnie, co będzie się z nim działo w przyszłości. Ma on obowiązywać do maja 2021 roku, czyli do końca okresu rozliczeniowego. Co będzie potem - nie ma w tej sprawie jednego spójnego głosu.

500 plus do zmian

500 plus potrzebuje reform, ponieważ rośnie inflacja - takie głosy słyszymy w ostatnich miesiącach coraz częściej. Kwoty tracą na wartości w obliczu wzrostu cen towarów i usług. Money.pl podaje, że świadczenie jest warte już tylko 463 zł. Program 500 plus miał poprawić dzietność w naszym kraju, ale liczba urodzeń - po chwilowym wzroście - niestety spadła. Nie udało się nawet przebić ani razu od początku jego funkcjonowania liczby urodzeń nad liczbą zgonów.

Państwowa fabryka upada, setki pracowników bez wypłat. Niepokojąca sytuacja w supernowoczesnym zakładziePaństwowa fabryka upada, setki pracowników bez wypłat. Niepokojąca sytuacja w supernowoczesnym zakładzieCzytaj dalej

Waloryzacja 500 plus?

Wyniki prac Instytutu Badań Spraw Publicznych pokazują, że Polacy nie chcą waloryzacji świadczenia 500 plus. Są to dane zaskakujące, ponieważ świadczenie prorodzinne będzie traciło na wartości w kolejnych miesiącach. Warto zaznaczyć, że czeka nas spowolnienie gospodarcze i spadek konsumpcji.

600 plus?

W mediach pojawiły się informacje, że świadczenie może wzrosnąć do 600 plus. Zmiany zasugerował wiceminister resortu rodziny, Stanisław Szwed. Polityk nie chciał jednak udzielać konkretnych informacji.

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Program “Rodzina 500 plus” powinien zostać zmodyfikowany w obliczu obecnych zmian gospodarczych, jeśli rządzący chcą utrzymać jego realną wartość w mocy. Rosnąca inflacja zżera wartości rozdawanych przez rząd pieniędzy. Wszyscy zadajemy sobie pytanie, co dalej ze sztandarowym programem Zjednoczonej Prawicy.

Na co wydajemy 500 plus?

Choć dzietność jest nadal niska, pieniądze z 500 plus wydawane są w sposób rozsądny. Santander Consumer Bank informował, że obywatele RP wydają świadczenia przede wszystkim na naukę języków obcych lub zajęcia pozalekcyjne dziecka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez głupi błąd nie będzie 13. emerytur? Zaskakujące doniesienia mediów
  2. Chroni przed rakiem i poprawia trawienie. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Masz stary dowód osobisty? Dzięki niemu możesz dostać o wiele większą emeryturę
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News