Pieniądze, grosze
pexels
Autor Komunikaty prasowe - 3 Listopada 2019

Zamiast 500 zł dostali 10 zł. Problem ze świadczeniem 500 plus

500 Plus dla osób “niesamodzielnych” zaczęto wypłacać w październiku 2019 roku. Było wówczas powiedziane, że jest to kwota maksymalna. Można z tego wywnioskować, że są osoby, które dostają mniej. Wiemy, jaka jest prawda.

500 Plus dla osób "niesamodzielnych"

500 Plus od października 2019 osób przewidziane jest również dla osób niesamodzielnych, czyli takich, którym nie przysługują żadne środki finansowane publicznie, takie jak renty lub emerytury. Monika Kiełczyńska, rzecznik regionalny ZUS województwa łódzkiego dla sobotniego "Dziennika Łódzkiego powiedziała: “Łączna kwota świadczenia uzupełniającego i innych świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych nie może przekroczyć 1600 zł miesięcznie. Jeżeli więc np. emerytura brutto wynosi 1300 zł, to świadczenie uzupełniające wyniesie 300 zł” - cytuje portal Money.pl.

Przekaz można zrozumieć opacznie

Ze względu na nieprecyzyjność rządowego przekazu, wiele osób nie zrozumiało go właściwie i teraz mogą czuć się rozczarowane. 400 tys. to liczba wniosków o przyznanie świadczenia, jakie złożono w całej Polsce. Okazuje się, że jedynie połowa osób dostanie pieniądze w pełnej kwocie wynoszącej 500 zł. Według informacji “Radio Zet” jak na razie 100 tysięcy wnioskodawców otrzymało wypłaty. “187 z nich otrzymało zaledwie po zaledwie dziesięć złotych. Z kolei 5,5 tysiąca osób - po 54,96 zł, 7,5 tysiąca osób - po 151,78 zł, 9 tysięcy osób otrzymało od 252,38 do 449,89 zł. Pełną kwotę 500 zł dostaje 59 tysięcy osób. Obowiązuje tak zwana zasada "złotówka za złotówkę" - informuje Money.pl. Wynika z tego, że świadczenie staje się mniejsze, gdy suma otrzymywanych rent i emerytur przekracza 1,1 tys. zł.

Komu przysługuje świadczenie

500 Plus dla osób niesamodzielnych jest dodatkiem w kwocie 500 zł, który przysługuje osobom, które są pełnoletnie i nie są zdolne do samodzielnego funkcjonowania lub mają orzeczenie o zupełnej niepełnosprawności. Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych ma przekazywać środki na finansowanie świadczeń i kosztów obsługi programu. Szacuje się, że liczba osób, które otrzymają dodatek wynosi około 800 tysięcy, a suma kosztów wypłat świadczenia wyniesie niemal 4,5 mld złotych.

Rekordową emeryturę w Polsce będzie miał polityk z Brukseli. ZUS podał wyliczeniaRekordową emeryturę w Polsce będzie miał polityk z Brukseli. ZUS podał wyliczeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić Następny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News