500 plus
East News, fot. Arkadiusz Ziolek
Autor Kasper Starużyk - 2 Lipca 2020

500 plus na wakacje również dla emerytów? Pojawiają się pomysły, żeby rozszerzyć zasięg świadczenia

Do senatu powróci ustawa o bonie turystycznym 500 plus. Pojawił się pomysł, żeby zasięg zapomogi powiększyć o kolejną grupę. Świadczenie 500 plus na wakacje oprócz dzieci mieliby otrzymać także seniorzy.

Wakacyjne 500 plus

Świadczenie 500 plus na wakacje przyznawane będzie w formie bonu turystycznego o wysokości 500 złotych do zrealizowania w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych czy na obozach i koloniach. Mogą o nie występować dla swoich dzieci rodziny pobierające już świadczenie Rodzina 500+, rodziny zastępcze oraz kierownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych. Świadczenie przysługuje także dzieciom niepełnosprawnym - w ich przypadku wynosić ma 1000 zł. Zgłoszono także poprawkę, która umożliwia wystąpienie o bon turystyczny rodzicom mieszkającym za granicą, którzy wyłączeni są z programu Rodzina 500+.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rosja nadal chce straszyć kurkiem. Kreml zdradził strategię energetyczną na najbliższe lata
2. Poważne kłopoty na Nowogrodzkiej tuż przed drugą turą. Ekspert nie ma najmniejszych wątpliwości, "ich formuła działa po raz ostatni"

500 plus dla emerytów?

Pojawiły się jednak też pomysły, by zasięg świadczenia rozszerzyć także osoby starsze. Sprawozdawcy mniejszości Artur Dunin i Adam Szejnfeld (obaj z KO) postulowali, by bonem turystycznym objąć oprócz dzieci, także seniorów - emerytów i rencistów. Złożono w tej sprawie poprawkę, jednak wicemarszałek senatu Maria Koc (PiS) stwierdziła, że państwa nie stać na takie poszerzenie programu. Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy stwierdził, że program będzie można uruchomić w ciągu 3-4 tygodni.

Od kiedy zostanie wprowadzony bon turystyczny? Jak twierdzi minister Paweł Mucha, że gdyby do uchwalonej przez Sejm ustawy nie wprowadzać poprawek, a przekazać ją do podpisu prezydenta, środki mogłyby być zostać uruchomione jeszcze w lipcu. Wprowadzanie poprawek przez senatorów może wydłużyć ten proces.

Ukryty podatek wyżera twoje pieniądze z portfela. Ekspert mówi wręcz o jego rekordowym poziomieUkryty podatek wyżera twoje pieniądze z portfela. Ekspert mówi wręcz o jego rekordowym poziomieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 9-latka nie miała żadnych szans. Karetka pędziła bez pacjenta 100 km/h
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Orange uruchomiło sieć 5G. Wiemy, które miasta obejmieOrange uruchomiło sieć 5G. Wiemy, które miasta obejmieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News