fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 11.03.2020. n/z Legitymacja Zus i banknot 500 zl.
https://eastnews.pl/Arkadiusz-Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 1 Sierpnia 2020

Zwykłe 500 plus nie jako pieniądze, ale jako bon? Wicepremier: to droga, którą chcemy podążać

Świadczenie 500 plus będzie wypłacane w formie bonu? - Jest to droga, którą chcemy podążać - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Czy jest szansa 500 plus w formie bonu?

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy" zapytana została o to, czy usługę Pay ZUS lub ZUS Pay, o której wspomina resort, można będzie wykorzystać w przypadku takich świadczeń jak 500 plus lub 300 plus. - Z całą pewnością jest to droga, którą chcemy podążać i też przypomnijmy, że wczoraj doszła informacja od prof. Uścińskiej [prezes ZUS - red.] o tym, że na PUE ZUS jest już ponad 1 mln rejestracji. To też sprawia, że będziemy mieć więcej informacji na temat beneficjentów programów - powiedziała szefowa resortu.

Emilewicz podkreśliła, że dzięki elektronicznej formie przyznawania bonu, rządzący mają pewność, że wakacyjne 500 plus faktycznie zostanie przeznaczone na usługi turystyczne dla dzieci, a nie na "łatanie dziury w domowym budżecie". - Realizacja innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - podkreśliła w wywiadzie.

Szumowski: koniec z pobłażaniem za brak maseczki. Minister zapowiada więcej kontroli i większe restrykcjeSzumowski: koniec z pobłażaniem za brak maseczki. Minister zapowiada więcej kontroli i większe restrykcjeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"

Nie tylko 500 plus wypłacone w formie bonu?

Wypłacanie świadczenia w ramach programu "Rodzina 500 plus" podkreśliła kilka tygodni temu w tym samym programie także prof. Gertruda Uścińska. - To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez covid. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań, a więc pracujemy nad tym i o szczegółach porozmawiamy w niezbyt odległym czasie - odpowiedziała szefowa ZUS.

- To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez Covid-19. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań, a więc pracujemy nad tym i o szczegółach porozmawiamy w niezbyt odległym czasie - skwitowała wówczas.

Wjeżdżając na stację możesz się mocno zdenerwować. Większość paliw znowu do góryWjeżdżając na stację możesz się mocno zdenerwować. Większość paliw znowu do góryCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od jutra nadciąga gwałtowna zmiana. Polacy muszą się przygotować
  2. Ważne oświadczenie rzecznika GIS. Obostrzenia mogą wrócić, ale nie wszystkie, zdradził które konkretnie
  3. Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?
  4. Rząd szykuje się do wydzielania konkretnych powiatów. Chce tak zapobiegać zarażeniom
  5. Stało się, Amerykanie podjęli decyzję, co do Niemiec. Berlin nie przebiera w słowach
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Jest ważny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Oszustwo na ogromną skalę, sieć przed nim ostrzega

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News