Pilne doniesienia 30-krotność wycofana
biznesinfo
Autor Kasper Starużyk - 19 Listopada 2019

Rząd decyduje w sprawie przyszłych emerytur. Jest nieoczekiwana zmiana

PiS wycofał się z pomysłu zniesienia 30-krotności składek ZUS. Budzący kontrowersje plan został wycofany, poinformował Marcin Horała. Wniosek o wycofaniu w zmianach ustawy trafił już do Marszałka Sejmu.

Kontrowersyjny projekt nie będzie póki co rozpatrywany w Sejmie. Jego pomysłodawca Marcin Horała wycofał projekt - informuje Onet.

"Jako reprezentant wnioskodawców w pracach nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw wycofuję przedmiotowy projekt ustawy" - napisał Marcin Horała do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

30-krotność składek ZUS

Projekt zakładał likiwdację w 2020 r. górny limit przychodu za którym nie płaci się już składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Próg ten ustalony jest obecnie na poziomie 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia w Polsce ustalanego przez GUS. Projekt w założeniu miał przynieść ponad 7 mld zł zysku dla ZUS-u, wzbudził jednak bardzo wiele kontrowersji.

Biedronka może spodziewać się tłumów. Kurczak za 80 groszy, wędliny za 1 złotyBiedronka może spodziewać się tłumów. Kurczak za 80 groszy, wędliny za 1 złotyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopak miał mieć operację, zostawił na ciele wiadomość dla lekarza. Chirurg dochodził do siebie 30 minut
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News