Ostatni dzień zgłoszeń po 300 plus
Pixabay/Arcaion
Autor Maria Glinka - 30 Listopada 2020

Dziś ostateczny termin, możesz dostać aż 300 zł. Jeśli nie zdążysz, pieniądze przepadną

Po 300 plus można zgłaszać się tylko do końca dzisiejszego dnia. Dzięki dopłacie rodziny są w stanie zwiększyć budżet przeznaczany na szkolną wyprawkę. Jak dotąd wypłacono ok. 4 mln świadczeń. Przypominamy zasady ubiegania się o dofinansowanie.

Przyznano już miliony świadczeń. Ostatnia szansa na 300 plus

300 plus to wypłata realizowana w ramach programu „Dobry start”, który wystartował w 2018 r. Nabór wniosków na tegoroczne 300 plus rozpoczął się 1 lipca. W ciągu wakacji wpłynęła rekordowa liczba wniosków. Portal gazeta.pl podaje, że w połowie listopada liczba przyznanych świadczeń osiągnęła poziom prawie 4 mln.

Moneta 10 groszy z PRL warta aż 24 tys. zł. Na perełki trudno trafić, ale może sam ją maszMoneta 10 groszy z PRL warta aż 24 tys. zł. Na perełki trudno trafić, ale może sam ją maszCzytaj dalej

Jednak osoby zainteresowane rządową dopłatą mają czas na przedłożenie dokumentów tylko do końca dzisiejszego dnia – oficjalne zakończenie tegorocznego programu „Dobry start” wyznaczono na 30 listopada. Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane.

300 plus nie dla każdego ucznia

300 plus, rządowe świadczenie w wysokości 300 zł, jest przyznawane jeden raz do roku. Pieniądze mają wesprzeć rodziców w kompletowaniu wyprawki szkolnej.

Komu przysługuje 300 plus? Każdemu dziecku w wieku od pierwszej klasy podstawowej do 20. roku życia, które uczy się w szkole. Kryterium wieku w przypadku osób z niepełnosprawnościami wyznaczono na 24 lata.

Emerytura znacznie wcześniej i tylko jeden warunek. Pomysł forsuje sam prezydentEmerytura znacznie wcześniej i tylko jeden warunek. Pomysł forsuje sam prezydentCzytaj dalej

Wydłużone progi wiekowe sprawiają, że krąg świadczeniobiorców rozszerza się także o osoby pełnoletnie. Po 300 plus mogą wnioskować uczniowie szkół policealnych lub szkół dla dorosłych.

Świadczenie przysługuje każdemu dziecku bez względu na dochód rejestrowany przez rodzinę. Według oficjalnych wyliczeń Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej do 300 plus uprawnionych jest ok. 4,5 mln uczniów. Business Insider Polska podaje, że roczny koszt wypłat wynosi 1,4 mld zł.

Z rządowego programu nie mogą skorzystać dwie bardzo duże grupy osób kształcących się. Zasady doprecyzowują, że 300 plus nie należy się dziecku, które uczy się w przedszkolu (także w zerówce). Pieniędzy nie otrzymują także studenci.

Pandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłatyPandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłatyCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Procedura zgłaszania się po 300 plus. Kiedy pieniądze trafią do świadczeniobiorców?

Wniosek o 300 plus zgłasza matka, ojciec, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. Można to uczynić na dwa sposoby.

Po pierwsze, online poprzez portal empatia.mpips.gov.pl, portal PUE ZUS lub bankowość elektroniczną. Po drugie, tradycyjnie w miejscach składania wniosków o 500 plus. Wersję papierową wniosku można także wysłać do konkretnej placówki za pośrednictwem Poczty Polskiej.

W miesiąc więcej ofiar niż przez cały rok na COVID-19. Fala idzie od wschodu, nie oszczędzi też PolskiW miesiąc więcej ofiar niż przez cały rok na COVID-19. Fala idzie od wschodu, nie oszczędzi też PolskiCzytaj dalej

Wszyscy, którzy dopiero planują złożyć wniosek o 300 plus powinni spodziewać się wypłaty w ciągu 2 miesięcy od dnia wysłania zgłoszenia. Jeszcze raz jednak przypominamy, że czas jest tylko do północy dzisiejszego dnia.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  3. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  4. NBP wydało pilny komunikat. Chodzi też o twoje pieniądze
  5. Wpadka przy dowodach osobistych. Też możesz mieć taki z wadą
  6. 308 nowych aut dla rządu. Mało? Dorzucili jeszcze myjnię
  7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
  8. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
W Europie planują powstanie kolejnego kraju. Już w 2021 rokuW Europie planują powstanie kolejnego kraju. Już w 2021 rokuCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News