fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Polskie pieniadze.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 29 Listopada 2020

Jest jeszcze szansa na dodatkowe pieniądze od państwa. Wnioski kończą przyjmować 30 listopada

300 plus to fundamentalne wsparcie dla uczniów mające pomóc im w zakupie potrzebnych artykułów oraz podręczników do szkoły. Wsparcie mogą otrzymać ogromne grupy osób, ale trzeba się pospieszyć. Termin na założenie wniosku upływa 30 listopada.

300 plus ma wspomóc uczniów

Program Dobry Start to tzw. 300 plus mające zapewnić równy start dla wszystkich uczniów - zarówno tych najbiedniejszych, jak i najbogatszych. Jednorazowe wsparcie od państwa mogą otrzymać wszyscy bez względu na dochód, ale muszą spełnić kilka warunków.

Przede wszystkim 300 plus przysługuje na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Z kolei dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Potężny wzrost cen paliw, kierowcy muszą sięgnąć głębiej do kieszeni. Wszystko z jednego powoduPotężny wzrost cen paliw, kierowcy muszą sięgnąć głębiej do kieszeni. Wszystko z jednego powoduCzytaj dalej

Niestety, ale na 300 plus nie załapią się dzieci uczęszczające do przedszkola oraz te uczęszczające do tzw. zerówki. Dobry start nie przysługuje nawet studentom.

Program cieszy się popularnością wśród Polaków i jak wynika z danych resortu rodziny i polityki społecznej opublikowanych na Twitterze, do tej pory złożono 3,16 mln wniosków. Większość z nich, bo ponad 2 mln zostały złożone online.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Nadchodzi europejska emerytura. System w Polsce zmieni się nie do poznania
 3. Niewiarygodny list abp Gądeckiego. Miało być o adwencie, pisał o aborcji i Janie Pawle II
 4. PKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożność

300 plus w pigułce

Na ten moment wiadomo, że większość uprawnionych uczniów już otrzymała wsparcie z programu Dobry Start. Ministerstwo informuje, że świadczeń przyznano już ponad 4 mln, a według danych szacunkowych resortu uprawnionych jest aż 4,5 mln osób.

- Fakt, że wsparcie przyznano już zdecydowanej większości uprawnionych do tego osób dowodzi z jednej strony, że program stanowi realne wsparcie dla domowych budżetów, a z drugiej, że system działa poprawnie. Mimo pandemii wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki - cytuje minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg TVN24.

Zadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumieniaZadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Wnioski o przyznanie świadczenia można składać "od 1 lipca przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty" - poinformowano na rządowej stronie. Jednocześnie należy pamiętać, że termin składania wniosków mija 30 listopada.

Data złożenia wniosku uzależnia czas wypłaty świadczenia w ramach 300 plus. Ci, którzy złożyli wniosek w lipcu i sierpniu pieniądze już otrzymali, natomiast spóźnialscy dostaną je w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

PKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożnośćPKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
 2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc
 4. Wstydliwa wpadka przy nowych dowodach osobistych. Są w nich błędy, też mogłeś dostać wadliwy egzemplarz
 5. 308 nowych aut dla administracji rządowej. Mało? Dorzucili jeszcze myjnię
 6. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
 7. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Nadchodzi europejska emerytura. System w Polsce zmieni się nie do poznaniaNadchodzi europejska emerytura. System w Polsce zmieni się nie do poznaniaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News