300 plus
Flickr/ZSPNrdwa Krosno
Autor Paulina Musianek - 27 Sierpnia 2019

300 plus - nowe zasady programu "Dobry Start". Jak otrzymać świadczenie?

300 plus, czyli program „Dobry Start” to wsparcie dla rodziców tych dzieci, które rozpoczynają nowy rok szkolny. Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

300 plus 2019 na wyprawkę szkolną

300 plus, świadczenie wypłacane rodzicom uczniów, ma odciążyć ich finansowo przy kupowaniu wyprawki do szkoły. Żeby dostać 300 plus należy złożyć wniosek. Wielu rodziców już to zrobiło, ponieważ wnioski w wersji elektronicznej można było wysyłać od 1 lipca. Teraz możliwe jest to tylko w tradycyjny sposób, czyli w formie papierowej.

Wyprawka 300 plus 2019 - kto może otrzymać świadczenie?

W tym roku program "Dobry Start" został rozszerzony o uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych. Pieniądze przysługują rodzicom uczących się dzieci do 20. roku życia - pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18-stką i jest kontynuowana. O 300 plus mogą też wnioskować opiekunowie uczących się niepełnosprawnych dzieci do ukończenia 24. roku życia. Ze świadczenia nie mogą skorzystać przedszkolaki, dzieci uczęszczające do "zerówki" ani studenci.

Kiedy 300 plus będzie wypłacane?

Im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej pieniądze trafią do rodziców. Jeżeli dokumenty zostaną złożone od lipca do końca sierpnia - wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września, jak zapowiadał rząd. Jeśli wniosek złożymy później to zostanie on rozpatrzony w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. W tym samym okresie powinna nastąpić wypłata pieniędzy. Można zdecydować w jakiej formie chcemy otrzymać pieniądze, na konto bankowe, jako przekaz pocztowy czy gotówkę w kasie urzędu. Ostateczny termin składania wniosków to 30 listopada.

Według informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do 21 sierpnia 2019 roku złożono już około 2,5 miliona wniosków w ramach programu Dobry Start.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News