300 plus
Pixabay/e-gabi
Autor Paulina Musianek - 15 Października 2019

Jeśli chcesz otrzymać 300 plus przed świętami, musisz się śpieszyć. Mija ważny termin

300 plus to świadczenie z programu "Dobry start". Jeśli chcesz otrzymać pieniądze na wyprawkę szkolną dla dziecka, musisz się śpieszyć. Niedługo mija termin składania wniosków.

300 plus, czyli program „Dobry Start” to wsparcie dla rodziców tych dzieci, które uczęszczają już do szkoły - ma być formą pomocy finansowej w zakupie wyprawki szkolnej. Przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia - bez względu na dochód rodziny. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Program został wprowadzony w 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wprawdzie rok szkolny rozpoczął się już półtora miesiąca temu, jednak wnioski można jeszcze składać.

PiS już wycofuje się z jednej ze swoich największych obietnic wyborczychPiS już wycofuje się z jednej ze swoich największych obietnic wyborczychCzytaj dalej

300 plus 2019 na wyprawkę szkolną

300 plus, świadczenie wypłacane rodzicom uczniów, ma odciążyć ich finansowo przy kupowaniu niezbędnych dla dziecka rzeczy do szkoły. Żeby dostać 300 plus należy złożyć wniosek - może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wielu rodziców i opiekunów już to zrobiło, ponieważ wnioski w wersji elektronicznej można było wysyłać od 1 lipca. Teraz możliwe jest to tylko w tradycyjny sposób, czyli w formie papierowej. Ostateczny termin to 30 listopada – później prawo do świadczenia wygasa.

300 plus przed świętami

Aby otrzymać dodatkowe pieniądze na uczące się dziecko przed świętami Bożego Narodzenia należy złożyć wniosek jak najszybciej. Do końca terminu pozostało półtora miesiąca, jednak świadczenie wypłacane są zazwyczaj po ok. dwóch miesiącach od złożenia wniosku, więc rodzic, który planuje podarować dziecku pod choinkę np. plecak powinien w ciągu najbliższych dni złożyć wniosek o 300 plus.

10 tys. zł, o tyle więcej mają dostać seniorzy do emerytury. PiS obiecuje dodatki10 tys. zł, o tyle więcej mają dostać seniorzy do emerytury. PiS obiecuje dodatkiCzytaj dalej

Gdzie złożyć wniosek o 300 plus?

Wnioski o pieniądze z programu “300 plus” można składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500 plus, czyli w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej, wniosek należy złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Hanna Lis ofiarą cyberprzemocy. Mężczyzna wyzywał ją i groził jej śmiercią
  6. Wiemy, kto osobiście otrzymał największą liczbę głosów w wyborach! Niemal dwa razy więcej niż Jarosław Kaczyński
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News