Pieniądze
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 14 Stycznia 2020

"Dobry start" jednak do poprawki. Rząd zamierza majstrować przy świadczeniu

300 plus, a inaczej “Dobry start”, to program, nad którym rząd chce ponowić prace. Chodzi o przepisy, które spowodują, że 300 plus będzie realizowany na mocy ustawy, a nie rozporządzenia.

300 plus, czyli inaczej “Dobry start”. Prace trwają

300 plus to program nad, którym rząd ma zamiar ponownie się pochylić. “Świadczy o tym fakt, że do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisana została pozycja, która przewiduje przyjęcie przez Radę Ministrów w drugim kwartale br. uchwały uchylającej uchwałę nr 80 z 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start” (M. P. poz. 540)” - podaje “DGP”.

Właśnie ze względu na ten akt prawny rodzice mają prawo, by zostało im przyznawane 300 plus na każde uczące się dziecko. Wartym odnotowania jest fakt, że będzie to druga próba przeniesienia regulacji w sprawie 300 plus na grunt ustawy. Pierwszy projekt w tej sprawie zaistniał wiosną 2019 r., jednak wówczas nie udało się zakończyć nad nim prac przed 1 lipca.

Już niedługo spis powszechny - pierwszy, który trzeba będzie wykonać samodzielnie. Za odmowę grozi wysoka karaJuż niedługo spis powszechny - pierwszy, który trzeba będzie wykonać samodzielnie. Za odmowę grozi wysoka karaCzytaj dalej

Kluczowa data 1 lipca

Data ta była o tyle znacząca, że wówczas ruszył proces przyjmowania przez gminy wniosków w sprawie 300 plus w formie elektronicznej. Z tego też względu dotychczasowe regulacje zostały zachowane. “Teraz wszystko wskazuje na to, że projekt ustawy pojawi się po raz kolejny, przy czym nie wiadomo, czy będzie stanowił powtórzenie wcześniejszej propozycji, czy będą w nim jakieś inne rozwiązania (np. ubiegłoroczny projekt zakładał, że w 2020 r. wnioski o 300+ miały być składane już od 1 lutego) - informuje “DGP”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News