Wniosek o 300 plus
Pixabay/Arcaion
Autor Maria Glinka - 5 Sierpnia 2020

Zmiany we wnioskowaniu o 300 plus od 1 sierpnia. Mało kto wie, że pieniądze mogą dostać też dorośli

Wnioskowanie o 300 plus trwa, a od 1 sierpnia można to zrobić w nowy sposób - w formie papierowej. To popularne świadczenie przyznawane na poczet potrzeb edukacyjnych przysługuje także niektórym dorosłym.

Ważne zmiany w 300 plus

Od 1 sierpnia 2020 r. rozszerzył się katalog sposobów, dzięki którym można uzyskać 300 plus. Do tej pory wniosek o świadczenie Dobry Start można było składać wyłącznie online przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Teraz można to uczynić także w tradycyjny sposób - w formie papierowej bezpośrednio lub za pośrednictwem poczty.

Wchodzi nowa opłata. Rachunki w górę o 107 złWchodzi nowa opłata. Rachunki w górę o 107 złCzytaj dalej

Papierowy wniosek o 300 plus należy dostarczyć do tych samych instytucji, w których aplikuje się o 500 plus. W tym celu należy udać się do urzędu gminy, miasta, ośrodka pomocy społecznej lub innej wskazanej przez gminę jednostki np. centrum świadczeń, jak podaje portal fakt.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Waloryzacja emerytur i rent 2021. W przyszłym roku będzie podwyżka, wiadomo już ile naprawdę zyska każdy emeryt
2. Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom" nie może się otrząsnąć. Gdy dotarła do niej dramatyczna wiadomość, była wzburzona

Odzyskają swoje dawne emerytury. Świadczenia obniżono ponad 40 tys. osóbOdzyskają swoje dawne emerytury. Świadczenia obniżono ponad 40 tys. osóbCzytaj dalej

300 plus na naukę nie tylko dla dzieci

Początek sierpnia zeszłego roku okazał się szczęśliwy dla jednej grupy obywateli, która zyskała prawo do ubiegania się o 300 plus. Wtedy to rząd przyjął rozporządzenie, dzięki któremu z programu Dobry Start mogą skorzystać także dorośli uczniowie szkół dla dorosłych lub szkół policealnych, jak podaje portal money.pl.

300 plus to tzw. szkolna wyprawka, która przysługuje jeden raz w roku i ma wspierać edukację ok. 4,6 miliona uczniów. Znowelizowane szczegóły programu wskazują, że pieniądze otrzymuje się na każde uczące się dziecko do ukończenia 20 roku życia lub 24 roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu oznacza, że 300 plus zostanie przekazane do 30 września. Jeżeli zgłoszenie wpłynie w terminie późniejszym np. we wrześniu, październiku bądź listopadzie to 300 plus zostanie przekazane w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia wniosku.

Rośnie liczba mandatów za brak maseczekRośnie liczba mandatów za brak maseczekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka wycofuje popularny produkt. Najlepiej się go pozbyć ze swojego domu
  2. Kolejna poważna plaga coraz bliżej Polski. Część Europy już jest w tarapatach
  3. Samolot rozbił się przed supermarketem. Na miejscu są służby. Wiadomości ze świata
  4. Rzucili rękawicę Lidlowi i Biedronce. Efekt? Ceny dwukrotnie tańsze
  5. Wyjdziesz na spacer i się zatrujesz. Szkodliwych roślin jest więcej niż myślisz
  6. Ogromne współczucie. Niech się pani trzyma pani Magdo
Już niebawem wielu Polaków czeka wymiana prawa jazdy. Koszty mogą zadziwićJuż niebawem wielu Polaków czeka wymiana prawa jazdy. Koszty mogą zadziwićCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News