Agencja Restrukturyzacji oferuje 1500 zł na komputer
pixabay/Tomasz Supel
Autor Radosław Święcki - 17 Grudnia 2020

Możesz załapać się na 1500 zł dopłaty dla dziecka. Wystarczy, że złożysz wniosek

1500 zł na komputer – tak w skrócie wygląda wsparcie oferowane dzieciom z rodziny rolniczej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski w tej sprawie będą przyjmowane niemal do końca tego roku. Sprawdźcie jakie informacje powinny się znaleźć w dokumencie i gdzie go należy złożyć.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto konkretnie będzie mógł liczyć na 1500 zł,
  • Co powinno znaleźć się we wniosku i gdzie należy go złożyć,
  • Do kiedy należy kupić sprzęt

1500 zł na komputer od ARMiR

Swoiste potrójne 500 plus oferuje dzieciom z rodziny rolniczej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która do 30 grudnia tego roku przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa wraz z niezbędnym oprogramowaniem, a także myszka, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wyniesie 1500 zł na rodzinę, stąd można mówić o potrójnym 500 plus.

Kto będzie mógł ubiegać się o 1500 zł na komputer? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśnia w komunikacie, że będzie mogła to uczynić rodzina w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne (w rozumieniu przepisów o podatku rolnym), a także w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021.

Kolejne warunki mówią o rodzinie w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 roku podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie.

O 1500 zł na komputer będzie mogła ubiegać się również rodzina, która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Zdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handluZdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handluCzytaj dalej

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że wniosek o wsparcie należy złożyć do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.

- Chcemy wspierać wszystkie te rodziny i te dzieci, którym jest dużo trudniej. Ten fundusz, który będziemy uruchamiać, będzie pozwalać na zakup sprzętu komputerowego, przenośnego, nowego, lub jeżeli będzie taka potrzeba używanego, do kwoty 1500 zł. Tu duże wsparcie finansowe dla rodzin rolników – powiedział w rozmowie z TVP minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Co należy dołączyć do wniosku?

Jakie informacje należy dołączyć do wniosku? Agencja informuje, że powinny to być kopie: decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019, zeznań podatkowych za ubiegły rok, a także kopia faktury potwierdzająca dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, jeśli został on dokonany przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż 10 grudnia br.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla, że wsparcie finansowe otrzymać można jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia br. do 31 marca 2021 roku.

Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia przyszłego roku do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Uwaga, wielka awaria czołowego banku w całej Polsce. Jest oficjalne potwierdzenie, kłopoty z dostępem do pieniędzy
  2. Stawki abonamentu RTV do zmiany. Jedni zapłacą 75,60 zł, a drudzy aż 245,15 zł
  3. Już wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułów

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News