14. emerytura
Pixabay/congerdesign
Autor Komunikaty prasowe - 11 Grudnia 2019

Rząd zmienia zdanie w sprawie jednej ze sztandarowych obietnic. Fatalne wieści dla seniorów

14. emerytura to jedna ze sztandarowych, wyborczych obietnic PiS. Projekt ustawy ma zostać przyjęty jeszcze w tym roku, a wejdzie w życie 2021 roku. “Okazuje się jednak, że w pomyśle dokonano delikatnej modyfikacji w stosunku do tego, co PiS zapowiadał przed wyborami” - podaje Gazeta.pl. Efektem tego wielu emerytów dostanie niższe świadczenia, a część seniorów w ogóle ich nie otrzyma.

14. emerytura będzie wynosiła tyle, co emerytura minimalna

14. emerytura wejdzie w życie w 2021 roku, a projekt ustawy ma zostać przyjęty jeszcze w tym roku. Jednak, jak się okazuje nastąpiła mała modyfikacja projektu w porównaniu do tego, co PiS obiecywał przed wyborami. Efektem tego wielu emerytów dostanie niższe świadczenia, a część seniorów w ogóle ich nie otrzyma.

Kwota 14. emerytury będzie ekwiwalentem minimalnej emerytury w 2021 r. Nie ma dokładnych informacji, ile będzie wynosić. Jednak biorąc pod uwagę, że w przyszłym roku najniższa emerytura ma wynosić 1200 zł brutto, to można się spodziewać, że w 2021 r. będzie to około 1300 zł, wszak PiS obiecał w kampanii, że co roku świadczenia będą podnoszone o co najmniej 70 zł.

Laureatka nagrody Nobla zwróciła swój medal na znak protestuLaureatka nagrody Nobla zwróciła swój medal na znak protestuCzytaj dalej

14. emerytury nie dostaną wszyscy

W kampanii wyborczej zostało powiedziane, że 14. emerytura nie będzie przysługiwać wszystkim seniorom. “W programie PiS sprzed wyborów parlamentarnych można było przeczytać, że "czternastka" w pełnej wysokości będzie przysługiwało osobom, których emerytura nie przekracza 120 proc. średniej emerytury” - podaje Gazeta.pl. Program w pierwszej wersji miał dotyczyć emerytów i rencistów, którzy w 2021 roku nie będą mieć świadczeń wyższych niż około 2900 zł.

Modyfikacja projektu ustawy

Jednak nastąpiła modyfikacja projektu ustawy, która polega na tym, że próg do wypłacania “czternastek” ma wynieść nie około 2900 zł, a 2700 zł. W związku z tym raczej nie będzie to 120 procent ówczesnej emerytury. Mogłoby się wydawać, że modyfikacja nie jest znacząca. “Jednak w skali milionów emerytów i rencistów robią się z tego już poważne oszczędności, które można szacować na przynajmniej ok. 200 milionów złotych” - informuje Gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przykra prawda o państwu Gucwińskich. Na jaw wyszła lata po ich telewizyjnym debiucie
  2. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już pewne, będzie podwyżka emerytur! Wiemy kto ile dostanie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News