14 emerytura
Pixabay/geralt
Autor Paulina Musianek - 9 Listopada 2019

Kto otrzyma dodatkową emeryturę? Szczegóły zaważą na tym, czy ją dostaniesz

14 emerytura być może zostanie wypłacona seniorom w 2021 roku. Jednak nie wszyscy ją dostaną, to szczegóły zaważą o tym, komu będzie wypłacana.

14. emerytura tylko dla wybranych

14. emerytura w 2021, a Trzynastka już w 2020 roku - takie dodatkowe świadczenia zapowiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości prezentując kilka tygodni temu program wyborczy. Okazuje się, że te szumne obietnice PiS, jako jedne z niewielu mogą się spełnić. Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z „Super Expressem” podsycał emocje i twierdził, że “projekt ustawy dotyczący trzynastej i czternastej emerytury będzie przyjęty w ciągu 100 dni. O ile trzynastkę dostaną wszyscy z emerytów, to 14. ominie tysiące z nich. Jak donosi bowiem Gazeta Wyborcza, tzw. Czternastka będzie obwarowana zasadami, których nie będzie w stanie spełnić ogrom emerytów.

Złagodzenie zakazu handlu. Sklepy mogą być otwarte w niedzielę do ustalonej godzinyZłagodzenie zakazu handlu. Sklepy mogą być otwarte w niedzielę do ustalonej godzinyCzytaj dalej

Kto dostanie 14. emeryturę?

Rząd planuje, aby 14. emeryturę przyznawać w pełnym wymiarze tylko tym, których uposażenie wynosi do 120 proc. średniej emerytury. Pozostali seniorzy mają otrzymać dodatkowe świadczenie na zasadzie „złotówka za złotówkę”, czyli ich czternastka ma być pomniejszana o taką kwotę, o jaką ich emerytura czy renta przekracza limit. Pomniejszenie 14. emerytury według szacunków będzie dotyczyć 10 proc. uprawnionych.

Program w całości obejmie emerytów i rencistów, których świadczenie nie przekroczy około 2900 złotych w 2021 roku

W 2020 roku 10 mld zł, w 2021 roku blisko 20 mld zł - tyle mają kosztować obietnice PiS względem wyborców, jak szacuje money.pl. W ciągu całej kadencji na dodatki do emerytur i rent może pójść nawet 90 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  5. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News