fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.03.2019. n/z Polskie banknoty.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Maja 2020

Wszyscy mówią o 1200 plus, ale zapomnieli o jednym. Jest sposób na 2500 plus, ujawnił sam Duda

1200 plus zapowiedział wczoraj Andrzej Duda podczas swojej konwencji wyborczej online. Oprócz tego prezydent chce podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych do 1300 zł. W sumie z dodatku solidarnościowego i podwyższonego zasiłku można otrzymać 2500 zł.

1200 plus. Nowy pomysł Dudy

W piątek odbyła się konwencja wyborcza Andrzeja Dudy, transmitowana w internecie, bez udziału publiczności. Poza przemówieniem Dudy nie przewidziano innych wystąpień. Prezydent zadeklarował m.in. podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych oraz wprowadzenie dodatku solidarnościowego, które już okrzyknięto mianem 1200 plus.

Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężkaFatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężkaCzytaj dalej

Andrzej Duda przyznaje, że ze względu na kryzys, jaki wywołała pandemia koronawirusa liczba bezrobotnych, osób bez pracy i źródeł utrzymania, będzie przez pewien czas większa niż do tej pory i trzeba ich wspomóc. Stąd pomysł na 1200 plus i wyższy zasiłek dla bezrobotnych.

- Zasiłek dla bezrobotnych musi być podniesiony do 1300 zł i musi być wypłacany wszystkim tym, którzy z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa tracą i stracą pracę - powiedział Duda, cytowany przez “Rzeczpospolitą”.

1200 plus na trzy miesiące

Prezydent zadeklarował wprowadzenie nowej formuły wsparcia, którą nazwał dodatkiem solidarnościowym, a którą media okrzyknęły 1200 plus, co przed wyborami nabiera dodatkowego znaczenia. Ciężko nie odnieść wrażenia, że Duda chce “kupić” wyborców, dokładnie tak, jak to robił rząd PiS już od lat.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

- Musi być wprowadzona nowa formuła wsparcia, którą nazywam dodatkiem solidarnościowym. To 1200 zł dla każdego, kto stracił pracę przez epidemię koronawirusa, na trzy miesiące - powiedział prezydent. I przyznał, że ten okres trzech miesięcy, będzie takim okresem przejściowym, w którym będzie najtrudniej, jednak potem sytuacja powinna ulec poprawie.

Andrzej Duda zaznaczył, że 1200 plus i wyższy zasiłek dla bezrobotnych mają tworzyć nową bazę wsparcia dla polskich rodzin.

Biedronka, Auchan, Lidl? Znamy już najtańszą sieciówkę w PolsceBiedronka, Auchan, Lidl? Znamy już najtańszą sieciówkę w PolsceCzytaj dalej

1200 plus i wyższy zasiłek. Państwo wyda miliardy

1200 plus i podwyższony zasiłek dają w sumie 2500 zł, co jest kwotą tylko trochę niższą niż minimalne wynagrodzenie w Polsce, które wynosi w tym roku 2600 zł brutto. Ile to będzie kosztować państwo?

“Rzeczpospolita” szacuje, że gdyby zasiłek był dostępny dla wszystkich i skorzystałoby z niego milion osób, to miesięcznie państwo płaciłoby za to 1,3 mld zł. W ciągu kwartału byłoby to już 3,9 mld zł, a przez cały rok 15,6 mld zł. Zakładając, że liczba bezrobotnych wzrośnie do 2 mln, miesięczny koszt wynosiłby 2,6 mld zł., 7,8 mld zł przez kwartał i 32 mld zł w ciągu roku.

“Rz” sprawdziła też koszty 1200 plus. Jeśli skorzysta z niego milion osób, dla państwa byłby to koszt 1,2 mld zł miesięcznie. Jeśli po dodatek solidarnościowy zgłosiłoby się 2 mln osób, to przez trzy miesiące państwo będzie musiało zapłacić 7,2 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy zalecenia GIS. Nic już nie będzie tak, jak dawniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News