1000 plus dla studentów, obietnica PSL
pixabay/krzys16
Autor Radosław Święcki - 22 Lutego 2020

Kolejne 1000 plus dla milionów Polaków, mamy nowy pomysł polityków. Tym razem jednak stawiają warunek

1000 plus dla studentów? Taki pomysł zaproponował w sobotę kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Warunkiem otrzymania świadczenia będzie jego odpracowanie.

1000 plus dla studentów to najnowszy pomysł w kampanii prezydenckiej lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza. Polityk zaprezentował go podczas sobotniej debaty, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Debata poświęcona była programowi wyborczemu kandydata PSL w wyborach prezydenckich. Podczas spotkania Kosiniak-Kamysz zapewniał, że jest gwarantem utrzymania programów socjalnych.

ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo prosteZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo prosteCzytaj dalej

- Te programy społeczne, które służą polskim rodzinom, będą utrzymane i niech nikt nie opowiada głupot, że jak dojdzie do władzy ktoś z opozycji, jak prezydentem zostanie ktoś z opozycji, to te programy zostaną wycofane. Te programy socjalne zostaną utrzymane - powiedział szef ludowców.

Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

1000 plus - warunki otrzymywania

Kosiniak-Kamysz ogłosił wprowadzenie stypendium-inwestycji dla studentów w wysokości 1 tys. zł miesięcznie przez okres studiów. Warunkiem otrzymywania świadczenia byłoby jego odpracowanie. Beneficjent stypendium musiałby również przez 10 lat po zakończeniu studiów pracować w Polsce.

Odnosząc się do kosztów pomysłu, lider PSL podkreślił, że koszt stypendium dla jednego studenta wahałby się od 30 do 60 tys. zł, ale - jak zaznaczył - zwrot przez 10 lat pracy takiej osoby to 240 tys. zł.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Poza Kosiniakiem-Kamysz walkę o najwyższy urząd w państwie zapowiedzieli m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, publicysta Szymon Hołownia, lider Wiosny Robert Biedroń, czy jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak. O reelekcję ubiegał się będzie obecny prezydent Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News